Доступність посилання

ТОП новини

«Схеми»: Кононенко замість безкоштовної дитячої спортшколи відкрив елітний тенісний фітнес-клуб


Депутат і заступник голови фракції «Блок Петра Порошенка» Ігор Кононенко

Заступник голови фракції «Блок Петра Порошенка» Ігор Кононенко відкрив на території, що надавалася для дитячої юнацької спортивної школи, тенісний фітнес-клуб «Міжнародна спортивна академія». Про це йдеться у розслідуванні «Родинна гра Кононенків» програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і «UA:Першого» каналу.

Спортивним директором приватного закладу є син Ігоря Кононенка Віталій, який сам захоплюється тенісом.

У грудні 2014 року Київрада своїм рішенням надала в оренду на 25 років земельну ділянку на вулиці Міській, 9 у Києві заводу «Ленінська кузня», засновниками якого є інвестиційні фонди Петра Порошенка й Ігоря Кононенка. Відповідно до рішення, «Ленінська кузня» мала реконструювати піонерський табір «Юнга» у дитячу юнацьку спортивну школу «Міжнародна тенісна академія».

У 2015 році «Міжнародна тенісна академія» розпочала роботу, але не як дитяча юнацька спортивна школа.

«Міжнародна тенісна академія» з висоти пташиного польоту
«Міжнародна тенісна академія» з висоти пташиного польоту

У відповідь на запит журналістів заступник міністра молоді і спорту Іван Гоцул повідомив: «Міжнародна тенісна академія» (вул. Міська, 9, м. Київ) не відноситься до дитячо-юнацької спортивної школи».

Журналісти з’ясували, що тренування у «Міжнародній тенісній академії» для дітей платні – 3690 гривень за десять годин занять тенісом.

Ціни на послуги у «Міжнародній тенісній академії»
Ціни на послуги у «Міжнародній тенісній академії»

Тоді як закон України «Про фізичну культуру і спорт» не передбачає плати за тренування в дитячих юнацьких спортшколах.

Відповідь Міністерства молоді та спорту: тренування у ДЮСШ має бути безкоштовним
Відповідь Міністерства молоді та спорту: тренування у ДЮСШ має бути безкоштовним

Юрист Богдан Боровик у коментарі журналістам заявив, що це порушення умов договору оренди землі з Київрадою. Однак секретар Київради Володимир Прокопів не вважає, що місто ошукали.

«Коли замість спортивної школи побудували тенісну академію, то це те саме, тільки вищого спрямування», – сказав Прокопів.

У коментарі журналістам Ігор Кононенко заявив: «Там юридичної підміни ніякої нема. Перша позиція. Друга позиція – дійсно, є положення, ще совкове, Радянського союзу, щодо статусу ДЮСШ. Таке ж положення є щодо статусу шкіл. Виконати його, ні одне, ні друге, ні третє майже неможливо. Більш того, прошу підтримати цей проект. Бо це діти, це спорт і це молодість».

Із спортивним директором приватного закладу Віталієм Кононенком журналістам зв’язатися не вдалося – він не відповідав на телефонні дзвінки.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG