Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 13:09

Клімкін розраховує на безвізовий режим з ЄС до кінця року


Павло Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін сподівається, що безвізовий режим з Європейським союзом стане для України реальністю до кінця цього року.

За словами Клімкіна, на сьогодні в Європейському парламенті і відповідних структурах Європейського союзу йде обговорення того, яким чином відбуватиметься процес схвалення безвізового режиму і часових рамок.

Міністр додав, що спочатку має бути підготовлена доповідь щодо України, і зараз МЗС працює над тим, щоб прискорити її підготовку.

«Одночасно європейські країни працюють над механізмом «додаткової довіри» до цього режиму у разі міграційних ризиків. Я сподіваюся, що відповідні рішення будуть ухвалені найближчим часом, і вже в цьому році безвізовий режим стане реальністю», – сказав Клімкін.

Він зазначив, що позиція ЄС полягає в тому, що кожна країна, яка виконала критерії, «повинна розглядатися не в межах політичних пакетів, а рамках того, що було зроблено». «А Єврокомісія підтвердила виконання Україною всіх критеріїв», – додав він.

У Європейському союзі у принципі схвалили надання громадянам України, що мають біометричні паспорти, права на безвізові короткотермінові (до 90 днів протягом кожних 180 днів) поїздки до країн «шенгенської зони» без права працевлаштування. Тепер це рішення Європейської комісії мають схвалити Європейський парламент і Рада ЄС.

Раніше цього місяця представники постійних представництв держав ЄС у Брюсселі (COREPER) не дійшли спільної думки щодо скасування віз для громадян Грузії та України. Як відомо з дипломатичних джерел, небажання поспішати із лібералізацією віз висловили Німеччина, Франція й Італія.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG