Доступність посилання

ТОП новини
21 Листопад 2018, Київ 07:41

У ПАРЄ попросили Савченко долучитися до моніторингу виконання резолюції щодо українських полонених


Надія Савченко на сесії ПАРЄ, Страсбург, 20 червня 2016 року

У комітеті з питань міграції, біженців та переміщених осіб Парламентської асамблеї Ради Європи попросили члена української делегації Надію Савченко, яка нещодавно була звільнена з російського полону, долучитися до моніторингу виконання резолюції щодо полонених під час війни в Україні.

Цей запит направила Надії Савченко доповідач щодо тієї резолюції, депутат від Латвії Неллія Клейнберґа, повідомило агентство «УНІАН».

«Для всіх нас ваше звільнення – це надзвичайне полегшення та перемога, але ми не повинні забути, що ще багато українських хлопців перебувають у полоні в сепаратистів чи в катівнях Росії. Зараз дуже важливо виконати рекомендації, які викладені в резолюції, і я сподіваюся, що ви, Надіє, будете сприяти тому, щоб із української сторони всі рекомендації були виконані», – цитує агентство слова латвійського депутата.

У свою чергу, Савченко подякувала комітетові за підтримку. «На жаль, Росія не визнає себе стороною, що воює, але при цьому вона забирає в полон наших людей», – сказала вона.

Український депутат поділила військовополонених на дві категорії: тих, що були викрадені з української території і утримуються в Росії, і тих, хто перебуває в «руках сепаратистів за підтримки Росії». «Ними розпоряджається Росія. Сепаратисти не мають права голосу. Я готова боротися за кожну людину, не тільки українця, але за кожну людину у світі, тому що я – солдат і знаю ціну життя людини. Я буду робити все, щоб бути корисною комітетові, буду віддано працювати і зроблю все залежне від мене», – запевнила Савченко, як її цитує агентство.

Згадану резолюцію, «Гуманітарні занепокоєння, пов’язані з захопленими під час війни в Україні», ПАРЄ ухвалила 21 квітня.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG