Доступність посилання

ТОП новини
16 Лютий 2019, Київ 21:07

МЗС: Афанасьєв буде учасником процесу звільнення українських політв’язнів


Геннадій Афанасьєв у департаменті консульської служби, 21 червня 2016 року

Міністерство закордонних справ України запросило нещодавно звільненого з ув’язнення в Росії українця Геннадія Афанасьєва для участі в міжвідомчій нараді з питання подальшого визволення українських політв’язнів, утримуваних у Російській Федерації.

«Геннадій Афанасьєв і його адвокат були запрошені взяти участь у міжвідомчій нараді, яка відбудеться 23 червня, за участю представників причетних міністерств і відомств, відомих правозахисників і адвокатів незаконно утримуваних на території Російської Федерації українських громадян, під час якої обговорюватимуться подальші дієві кроки для звільнення українських політв’язнів», – зазначають у МЗС.

В українському дипломатичному відомстві розповіли, що це питання обговорювалося 21 червня під час зустрічі в департаменті консульської служби МЗС України з Геннадієм Афанасьєвим, його матір’ю Ольгою Афанасьєвою і російським адвокатом українця Олександром Попковим.

«Геннадій висловив окремі слова подяки міністру закордонних справ Павлу Клімкіну, зазначивши, що досі зберігає численні листи міністра, отримані ним у російській в’язниці, вони стали вагомою підтримкою в боротьбі за свободу в надскладних умовах утримання», – наголошується в повідомленні.

Геннадій Афанасьєв в інтерв’ю проекту Радіо Свобода, сайту Крим.Реалії раніше заявив, що має намір боротися за звільнення всіх українських політв’язнів у Росії. За словами кримчанина, йому в цьому допоможе його освіта і досвід, отриманий у російській колонії.

Афанасьєв і ще один українець Юрій Солошенко повернулися в Україну з російського ув’язнення 14 червня. Їх обміняли на одеситів-представників ЗМІ – Олену Гліщинську і Віталія Діденка, яких звинувачують у сепаратизмі. Вони були серед організаторів і активних учасників так званої «Народної ради Бессарабії».

У Росії 26-річному Геннадію Афанасьєву інкримінували створення на території Криму терористичного співтовариства і засудили в 2015 році до семи років ув’язнення, а 74-річного Юрія Солошенка засудили до шести років ув’язнення за звинуваченням у шпигунстві.

Геннадій Афанасьєв є фігурантом так званої справи «кримських терористів», за якою також засуджені Олег Сенцов, Олександр Кольченко та Олексій Чирній. Вони були затримані співробітниками ФСБ у Криму навесні 2014 року, коли півострів анексувала Росія. Пізніше їх етапували до Росії, де засудили за організацію терактів і підпали офісів політичних партій на півострові.

Кольченко і Сенцов свою провину не визнали, їх засудили до 10 і 20 років колонії відповідно.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG