Доступність посилання

ТОП новини

В апараті Лутковської повідомили про 34 ув’язнених кримчан, що подали заяви про передачу на материк


Керівник секретаріату уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Богдан Крикливенко повідомив, що до Валерії Лутковської з заявами про передачу на материкову частину України звернулися загалом 34 людини з окупованого Криму.

Він також додав у фейсбуці, коментуючи повідомлення про домовленість уповноважених України і Росії про передачу групи ув’язнених із окупованого Криму на материк, що цей список не закритий.

Крикливенко уточнив, що в домовленості йдеться тільки про людей, які були засуджені у Криму ще до початку окупації.

Раніше у вівторок уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська заявила, що домовилася з російською колегою Тетяною Москальковою про механізм передачі 18 громадян України, яких утримують у місцях несвободи в окупованому Росією Криму, на територію материкової України.

Вона теж підтвердила, що цей список іще не повний і буде обговорюватися далі.

В інтерв’ю Радіо Свобода Лутковська додала, що механізм переміщення в’язнів – за рішенням двох уповноважених – мають спершу апробувати, а «далі можна буде говорити про продовження».

У травні Москалькова звинуватила Україну у відсутності інтересу до українців, які перебувають у місцях несвободи в окупованому Криму. У відповідь Лутковська заявила про готовність почати активні дії щодо переміщення таких осіб і повторно вислала проект меморандуму про запровадження механізму переміщення осіб із території Криму на материкову частину України, який ініціювала ще в липні 2015 року.

Після окупації Криму Росією Київ звернувся до Москви з вимогою передати Україні осіб, які були засуджені вироками українських судів і відбували покарання на території Криму чи Севастополя, проте тодішній російський омбудсман Елла Памфілова відповіла, що це можливо лише згідно з Конвенцією про передачу засуджених осіб. Ця конвенція передбачає переміщення засуджених осіб із території однієї держави на територію іншої. Відтак Україна не може використовувати її щодо людей, які перебувають у Криму, бо окупований півострів залишається українською територією за міжнародним правом.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG