Доступність посилання

ТОП новини

ФСБ намагалася завербувати українського дипломата в Москві – СБУ


(©Shutterstock)

Російська спецслужба ФСБ намагалася завербувати українського дипломата в Москві. Про це 22 червня повідомляє прес-центр СБУ.

За цим повідомленням, російська спецслужба діяла через однокурсника дипломата, полковника запасу збройних сил Росії, з яким український дипломат навчався у військовому училищі.

«ФСБ тиснула на нього, проводила бесіди, щоб змусити звернутися до українського дипломата з пропозицією про конфіденційне співробітництво. Російські спецслужби за згоду пропонували вирішити питання з приватизацією майна дипломата у тимчасово анексованому Криму та сприяти перевезенню родини до Росії. Погрожували в разі відмови створити умови для мобілізації сина до лав Збройних сил України з подальшим його направленням до району проведення антитерористичної операції», – повідомляє СБУ.

В українській спецслужбі наголошують, що можливості контролювати мобілізацію в Україні ФСБ не мала.

«Дипломат після інструктажу української контррозвідки відмовився від подальших контактів та обговорень стосовно запропонованої «співпраці». Співробітники СБУ забезпечили захист родини працівника шифрувального відділу та організували його повернення на Батьківщину», – наголошують в СБУ.

ФСБ Росії про цей випадок не повідомляє. Перевірити інформацію СБУ з інших джерел можливості немає.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG