Доступність посилання

ТОП новини

Парубій – Нуланд: Україна сподівається на рішення США про надання летальної зброї


Андрій Парубій (©Shutterstock)

Українська сторона сподівається на рішення США про надання їй летального озброєння, заявляє голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

«Ще раз хочу подякувати вам за ту допомогу, яку ми отримуємо: озброєння нелетального типу, проведення спільного тренування наших військових і військових США, дуже важливу надану допомогу нашим пораненим військовим. Україна продовжує сподіватися на рішення щодо летального озброєння», – сказав Парубій на зустрічі з помічником державного секретаря США Вікторією Нуланд у Києві.

Він заявив про активізацію дій російських військових на сході України останнім часом. «Ми просто здивовані таким спалахом агресії, який триває вже понад місяць. Фактично на всій лінії розмежування свідомо провокуються і активізуються дії російських військових», – сказав спікер.

«І ми повинні про це голосно говорити світові, що Мінські угоди не тільки не виконуються Путіним (президент Росії Володимир Путін – ред.), а демонстративно ігноруються», – додав Парубій.

Голова парламенту подякував за активну позицію США в питанні підтримки України на міжнародному рівні, яка відіграє ключову роль в питанні продовження санкцій проти Росії.

При цьому спікер зазначив, що, незважаючи на складну політичну ситуацію, український парламент провів низку важливих реформ, і «найважливішою з них, очевидно, є судова реформа».

«Більшість законів, необхідних для співпраці з МВФ, – близько 10, – було ухвалено, відбулося переформування української армії напередодні саміту НАТО у Варшаві, ухвалено також низку важливих соціальних законів», – сказав Парубій.

США й інші західні країни заявляють, що виступають за політичне, а не воєнне вирішення конфлікту на сході України, і наразі не йдуть на офіційне постачання Україні летальних озброєнь, навіть суто оборонних, хоча не виключають такої можливості в разі ескалації агресії Росії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG