Доступність посилання

ТОП новини
22 Січень 2019, Київ 11:19

«ДНР» не може мати ніякого представництва у Чехії – чеське МЗС


МЗС Чехії заявляє, що угруповання «ДНР» не може мати ніякого представництва у цій країні, оскільки не є суб’єктом міжнародного права.

«Самозвана «донецька народна республіка» не може мати у Чехії свого представництва, тому що Чеська Республіка не визнає її існування, тобто вона не є суб’єктом міжнародного права», – зазначили у чеському зовнішньополітичному відомстві, відповідаючи на запит Радіо Свобода.

Раніше 24 червня донецькі сепаратисти заявили про відкриття у Чехії «представництва «ДНР». «Нещодавно у Чехії відкрився представницький центр нашої республіки. Тепер ми маємо там наше офіційне представництво», – заявила Наталія Никонорова, яка називає себе «міністром закордонних справ» угруповання «ДНР».

За інформацією донецьких сепаратистів, їхнім «представником» у Чехії є Нела Ліскова, голова організації «Народна самооборона».

Між тим, у Міністерстві закордонних справ Чехії наголошують, що «пані Ліскова не представляє Чеської Республіки, тож не може виступати від її імені».

Нела Ліскова у травні 2016 року разом невеликою групою однодумців пікетувала Посольство України в Чехії з протестом проти політики української влади щодо Донбасу і на підтримку сепаратистів.

В Україні угруповання «ДНР» та «ЛНР», які контролюють частину Донецької і Луганської областей, визнані терористичними.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є «добровольці».

Бойові дії на Донбасі тривають від квітня 2014 року. За цей час, за даними ООН, там загинули близько 10 тисяч людей.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG