Доступність посилання

ТОП новини

Заява про «представництво» «ДНР» у Чехії є провокацією – посольство України


Борис Зайчук

Посольство України у Празі називає провокацією заяву про відкриття у Чехії «представництва» угрупованням «ДНР».

«Посольство України у Чеській Республіці занепокоєне такими провокаційними діями окремих громадян Чехії, оскільки вони є частиною ідеологічної гібридної війни Російської Федерації та сприяють просуванню нелегальних сепаратистських угрупувань у східній частині України та покликані спростувати російську воєнну агресію проти України», – сказав посол України у Чехії Борис Зайчук у коментарі Радіо Свобода.

Раніше 24 червня донецькі сепаратисти заявили про відкриття у Чехії «представництва «ДНР». «Нещодавно у Чехії відкрився представницький центр нашої республіки. Тепер ми маємо там офіційне представництво», – заявила Наталія Никонорова, яка називає себе «міністром закордонних справ» угруповання «ДНР».

За інформацією донецьких сепаратистів, їхнім «представником» у Чехії є Нела Ліскова, голова організації «Народна самооборона».

МЗС Чехії заявило, що угруповання «ДНР» не може мати ніякого представництва у цій країні, оскільки не є суб’єктом міжнародного права. У чеському зовнішньополітичному відомстві наголосили, що «пані Ліскова не представляє Чеської Республіки, тож не може виступати від її імені».

Як повідомляло Радіо Свобода, Нела Ліскова у травні 2016 року разом невеликою групою однодумців пікетувала Посольство України в Чехії з протестом проти політики української влади щодо Донбасу і на підтримку сепаратистів.

В Україні угруповання «ДНР» та «ЛНР», які контролюють частину Донецької і Луганської областей, визнані терористичними.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є «добровольці».

Бойові дії на Донбасі тривають від квітня 2014 року. За цей час, за даними ООН, там загинули близько 10 тисяч людей.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG