Доступність посилання

ТОП новини

Понад два мільйони британців вимагають переголосувати Brexit


(©Shutterstock)

За проведення повторного референдуму щодо членства Великобританії у ЄС станом на 21:25 за Києвом 25 червня підписалися понад 2 мільйони 125 тисяч людей.

У петиції, розміщеній на сайті парламенту країни, її ініціатори пропонують запровадити щодо референдуму нове правило: повторний референдум проводитимуть, якщо явка була нижчою 75% або за умови, що частка тих, хто проголосував за чи проти виходу країни з ЄС, становитиме менше 60%.

Згідно з законодавством, британський парламент зобов'язаний розглянути будь-яку петицію, яка збере понад 100 тисяч підписів. А уряд Великобританії повинен відповісти на петиції, які набирають понад 10 тисяч підписів.

23 червня на референдумі у Великобританії за вихід з ЄС проголосували 52% виборців, це майже 16 з половиною мільйонів громадян; прихильники членства в Євросоюзі набрали 48%. Втім рішення Британії вийти з ЄС не стане фактичним, поки уряд офіційно не застосує статтю 50 Лісабонського договору ЄС. Цим кроком буде встановлено дворічний термін процедури переговорів про вихід Великобританії з Європейського cоюзу.

На цю ж тему:

24.06.2016
Brexit більше зашкодить економіці самої Британії, ніж ЄС та Україні?

Експерти побачили негативні економічні наслідки голосування британців за вихід із ЄС. Україна – може постраждати лише опосередковано, через економічну кризу в регіоні далі

24.06.2016
Думаю, в Москві шампанське наливали, але це «Піррова перемога» – Огризко про Brexit

Британія може зберігати санкції щодо Росії навіть поза ЄС і вони будуть не меншими – Солодкий далі

24.06.2016
ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів далі

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG