Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 00:07

Угруповання «Ісламська держава» оприлюднило відео страти 5 сирійських активістів


Руйнування неподалік Алеппо, Сирія (ілюстраційне фото)

Радикальне угруповання «Ісламська держава» у неділю оприлюднило відео страти п’яти сирійських активістів. Матеріали опублікувала один із екстремістських інтернет-ресурсів.

За даними Сирійської моніторингової групи за права людини, що базується у Лондоні, страта відбулася ще у грудні минулого року. Активістів, зафіксованих на відео, бойовики угруповання «Ісламська держава» взяли в полон у жовтні 2015 року.

Правозахисники припускають, що активістів стратили за їхню роботу у Дейр-ез-Зорі – сирійському місті, яке досі частково підконтрольне бойовикам «Ісламської держави». До того, як вони потрапили у полон, вони передавали інформацію про стан справ у місті для низки медіа- та правозахисних організацій. Зокрема, у самій Сирійській моніторинговій групі за права людини визнали, що один зі страчених активістів співпрацював із ними.

Крім того, на відео один зі страчених полонених заявляє про те, що працював на організацію Human Rights Watch, ще один – про роботу на телеканал Al-Jazeera. Поки, однак, жодна з цих організацій не підтвердила таку інформацію.

На підконтрольну угрупованню «Ісламська держава» частину Сирії не має доступу майже жодна з впливових іноземних медіа-організацій.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG