Доступність посилання

ТОП новини

У Києві презентували «Комунікаційний меморандум» щодо безвізового режиму


(©Shutterstock)

У Києві представили «Комунікаційний меморандум» української влади, аналітичних центрів і громадських активістів щодо запровадження безвізового режиму між Україною та Євросоюзом.

Як повідомила голова парламентського комітету у закордонних справах Ганна Гопко, цей документ свідчить про єдність позицій влади і суспільства України у питанні скасування віз для українців.

«Безвізовий режим підвищує сприйняття України за різними показниками, тому ми маємо чітко розуміти, що це важливий крок на шляху до євроінтеграції і тому треба об’єднувати зусилля. Треба відповідну дискусію усередині країни переорієнтовувати на переваги і перспективи, які з’являються в України з отриманням безвізового режиму», – зазначила Гопко.

Вона також повідомила, що на порядку денному для парламенту, уряду і громадськості України – посилення інформаційної і просвітницької діяльності серед європейських політиків, науковців і журналістів, щоб в Європі більше знали про Україну.

Меморандум підготували представники Верховної Ради, уряду України, низка дослідницьких і громадських організацій, серед яких «Інститут світової політики», «Європою без бар’єрів», Центр протидії корупції, видання «Європейська правда».

У документі використані, серед іншого, результати опитування, який провів Інститут світової політики серед провідних європейських експертів щодо того, які саме ризики та загрози вбачають європейські уряди та громадяни у скасуванні віз для українців. Серед найбільших страхів мешканців ЄС – імовірність потужної трудової міграції з України з відповідним збільшенням злочинності та рівня корупції, а також – той факт, що запровадження безвізового режиму з Україною «розлютить Росію».

Єврокомісія ухвалила звіт щодо виконання Україною плану дій з візової лібералізації у грудні 2015 року, а у квітні цього року Єврокомісія рекомендувала Раді Євросоюзу надати Україні безвізовий режим. Однак досі серед держав-членів ЄС точаться дискусії щодо доцільності скасування віз для України та Грузії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG