Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 16:56

Компанії, пов’язані зі співвласниками банку «Хрещатик», вивели заставне майно перед банкрутством банку – «Схеми»


Напередодні банкрутства банку «Хрещатик» низка компаній, пов’язаних зі співвласником банку Андрієм Івановим, достроково погасили кредити та вивели з-під застави заставне майно. При цьому термінове погашення боргів відбувалось, серед іншого, за рахунок коштів, залучених через схему від столичних комунальних підприємств. Це з’ясували журналісти програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший».

Як зазначають у Національному банку України та Фонді гарантування вкладів, близько двох третин від усіх виданих банком «Хрещатик» кредитів надавались компаніям, ймовірно, пов’язаним із його співвласниками. Зокрема, станом на 1 квітня 2016 року з 4,3 мільярда гривень виданих кредитів 2,7 мільярда нібито були надані компаніям, афілійованим із «Київською інвестиційною групою». «Київська інвестиційна група» – це умовна назва групи компаній, пов’язаних з екс-народним депутатом від Партії регіонів Василем Хмельницьким та екс-власником 37 відсотків акцій банку «Хрещатик» Андрієм Івановим.

За даними Фонду гарантування вкладів, напередодні визнання банку «Хрещатик» неплатоспроможним кілька фірм-позичальників швидко виплатили кредити на сотні мільйонів гривень і таким чином вивільнили з-під застави заставне нерухоме майно в столиці. Серед іншого, йдеться про будівлю біля Києво-Печерської лаври, де розташований головний офіс UDP, та майновий комплекс біля станції метро «Арсенальна».

Як зазначають у Фонді гарантування вкладів, для погашення кредитів компаній з орбіти Іванова, зокрема, були використані і кошти комунальних підприємств Києва, які через складний ланцюжок потрапили до фірм-позичальників. На момент виходу сюжету співвласник банку Андрій Іванов не відповів на питання «Схем» про обставини, що передували банкрутству «Хрещатика».

Водночас серед найбільших проблем «Хрещатика» в НБУ назвали інсайдерські кредити та великий портфель «сміттєвих» цінних паперів.

«У банку «Хрещатик» довгий час кредитувалися бізнеси пов’язаних осіб. Ці кредити були недостатньо забезпечені. Крім кредитів, недостатньо забезпечених в балансі банку, були наявні цінні папери, які не мали ринку обігового, і їх купівля підтримувалася штучно», – зазначила виконувачка обов’язків заступника голови Національного банку України Катерина Рожкова.

«На сьогоднішній момент компанії Іванова, які брали кредити в банку «Хрещатик», які кредитувалися, винні банку «Хрещатик», тобто киянам, близько двох мільярдів гривень», – звернула увагу директор департаменту розслідування протиправних діянь Фонду гарантування вкладів Катерина Мисник.

Банкрутство «Хрещатика» сталося у квітні 2016 року. Робота банку значною мірою була спрямована на обслуговування киян. Зокрема, в «Хрещатику» мала рахунки низка столичних комунальних підприємств, через нього проходили платежі за комунальні послуги. А ще залежними від банку «Хрещатик» були малозабезпечені власники «Картки киянина». Саме на ці рахунки понад 223 тисяч пенсіонерів, людей з інвалідністю та незаможних жителів столиці отримували доплати до державних та релігійних свят. Тепер же власники «Карток киянина» повинні переоформлювати їх в іншому банку.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG