Доступність посилання

ТОП новини
17 Червень 2019, Київ 10:35

У Києві представили програму заходів до 75-х роковин трагедії Бабиного Яру


Вшанування жертв розстрілів у Бабиному Яру, Київ, 3 жовтня 2011 року

У Києві представники міжнародних організацій та наукових установ України, Канади, США, Ізраїлю представили програму заходів до 75-х роковин трагедії Бабиного Яру.

Як повідомив директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» Ігор Щупак, програма має чотири напрямки, серед яких – проведення конференцій і публічних дискусій щодо політики пам’яті і вшанування жертв Голокосту за участю науковців, громадських діячів, політиків та молоді – представників єврейських, кримськотатарських, чеченських та інших національних громад.

Крім того, у рамках вшанування жертв Бабиного Яру у Києві музиканти та оперні співаки з різних країн проведуть концерт-реквієм.

Організатори збирають у Києві митців і кінематографістів для демонстрації художніх робіт і документальних фільмів, які висвітлюють історію Голокосту, повідомив Щупак.

Також заплановані презентації монографій і досліджень українських і закордонних науковців.

«Бабин Яр не є тільки символом Голокосту і знищення євреїв – тут нацисти розстрілювали радянських військовополонених, комуністичних активістів, українських патріотів, українських націоналістів, ромів. Тут розстрілювали тих, кого зараховували до «ворогів Рейху». Ця подія – трагічна сторінка української національної пам’яті», – зазначив Щупак.

Лише за два дні у вересні 1941 року у Бабиному Яру упродовж двох днів нацисти розстріляли близько 34 тисяч євреїв, нагадав Щупак.

Серед організаторів заходів у рамках програми «Бабин Яр: вшанування пам’яті» – міжнародна ініціатива «Українсько-єврейська зустріч», «Американсько-єврейський комітет» Нью-Йорку, Український інститут вивчення Голокосту «Ткума», Інститут політичних та етнонаціональних досліджень імені Івана Кураса НАН України, Громадський комітет вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру, Музей історії Києва.

Під час німецької окупації урочище Бабин Яр у Києві стало місцем масових розстрілів мирного населення. В основному винищення зазнали євреї і роми, а також військовополонені і члени ОУН. Є різні дані щодо кількості загиблих у Бабиному Яру – від 70 до 200 тисяч людей.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG