Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 08:31

Порошенко: санкції проти Росії діють, бо вона не виконує свої зобов’язання


Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко називає санкції, запроваджені Заходом проти Росії, тим механізмом, що змушує її брати участь у переговорах щодо Донбасу. Те, що санкції продовжено, глава держави пояснює невиконанням Росією взятих на себе зобов’язань. Про це він сказав в Одесі.

«Санкції застосовуються тому, що світ визнає: Російська Федерація не виконує взятих на себе зобов’язань», – зазначив Порошенко. Він подякував за рішення продовжити санкції лідерам Євросоюзу, США та іншим країнам, що долучилися до обмежувальних заходів.

«Це (санкції – ред.) є потужною мотивацією для того, щоб росіяни сідали за стіл переговорів і виконували взяті на себе завдання. В першу чергу – безпековий компонент Мінських угод: припинення вогню, розведення артилерії, відведення важкого озброєння, звільнення заручників і забезпечення безперешкодного доступу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до всієї окупованої Російською Федерацією території», – наголосив президент.

«Ми на цьому наполягаємо і, маю надію, ми цього доб’ємося», – додав Порошенко.

Він також зазначив, що під час зустрічі на саміті Україна-НАТО у Варшаві 9 липня «буде скоординовано позиції і визначено подальші дії у Нормандському форматі». За словами Петра Порошенка, йдеться про те, щоб було якісно підготовлено документи про посилення співпраці України та альянсу.

Європейський союз у п’ятницю продовжив дію пакету економічних санкцій проти Росії ще на півроку – до 31 січня 2017 року. Ці санкції були запроваджені через роль Росії у конфлікті на сході України. У МЗС Росії, коментуючи продовження цих санкцій, заявили, що обмежувальні заходи не змусять російську владу змінити зовнішньополітичний курс.

У червні Євросоюз продовжив на рік санкції, запроваджені проти Росії через анексію Криму.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG