Доступність посилання

27 Червень 2017, Київ 20:40
Новини | Події

Геращенко: Київ звернувся до Росії з вимогою надати інформацію про незаконно вивезених дітей


Ірина Геращенко

Представник України у гуманітарній підгрупі на переговорах у Мінську, віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявляє, що Україна вкотре звернулася до Росії з вимогою надати інформацію про незаконно вивезених з територій України дітей.

«Висловили глибоке занепокоєння недопуском міжнародних гуманітарних організацій, зокрема ЮНІСЕФ, до сиротинців та спеціалізованих дитячих закладів на окупованих територіях. Ми готові евакуювати дитячі будинки для важкохворих, лежачих дітей з Луганської області, залучити до цієї роботи МКЧХ, була б тільки згода іншої сторони», – написала вона на своїй сторінці в Facebook за підсумками роботи гуманітарної підгрупи Контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі.

За словами Геращенко, під час засідання домовилися, що проблематика захисту прав дитини підніматиметься на одній з найближчих зустрічей гуманітарної групи, аби «вийти на рішення, а не тільки вчергове озвучувати занепокоєння».

У Росії цих заяв наразі не коментували.

Як в червні повідомили Радіо Свобода в Луганській обласній військово-цивільній адміністрації, 50 безпритульних дітей з Луганської області перебувають на території Російської Федерації і чекають повернення в Україну.

Збройний конфлікт на сході України триває від квітня 2014 року. Влада України оголосила про проведення там антитерористичної операції проти підтримуваних Росією сепаратистів. Влада Росії неодноразово заперечувала участь своїх військових у конфлікті, про що заявляють Україна і Захід. Москва ж визнає лише присутність російських «добровольців» на Донбасі.

За даними ООН, оприлюдненими 3 червня, від початку конфлікту на сході України у квітні 2014 року там загинули 9 371 людей, 21 523 – були поранені. Як заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій, за два роки військових дій на Донбасі загинули 68 дітей, 186 поранені.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG