Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 17:23

Аваков підтвердив відвідини МВС Коломойським, Коболєвим і Яценюком


Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков підтвердив зафіксований журналістами програми «Схеми» 22 червня приїзд до МВС голови «Нафтогазу» Андрія Коболєва, екс-прем’єра Арсенія Яценюка та олігарха Ігоря Коломойського.

«Йшлося в тому числі про гігантські схеми крадіжки конденсату і палива з трубопровідного транспорту на території Полтавської області. Там же працює низка підприємств, підконтрольних Коломойському. Ми обговорювали питання про те, що або ми повністю змінюємо всю систему охорони і координації цих ситуацій, або ми маємо змиритися з тим, що держава разом з приватними власниками втрачає на цьому тіньовому бізнесі один-два-три мільйони доларів щомісяця», – зазначив міністр на брифінгу увечері 4 липня.

На запитання журналістів стосовно присутності на зустрічі Арсенія Яценюка Арсен Аваков відповів, що екс-прем’єр приїжджав до нього, але не для спільної зустрічі з Коломойським та Коболєвим: «Ні, всі разом ми не сиділи».

22 червня журналісти зафіксували, як перед засіданням наглядової ради «Укрнафти» у Міністерстві внутрішніх справ, що його очолює Арсен Аваков, одночасно перебували олігарх Коломойський, екс-прем’єр Арсеній Яценюк і голова «Нафтогазу» Коболєв.

Зокрема, зафіксовано, як на територію МВС заїхали автомобілі Коболєва і Яценюка, а також автомобіль супроводу Коломойського, який був припаркований біля виїзду з міністерства.

У бокові ворота Міністерства внутрішніх справ заїжджає автівка, якою користується голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв
У бокові ворота Міністерства внутрішніх справ заїжджає автівка, якою користується голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв

Автівка супроводу та охорона олігарха Ігоря Коломойського біля шлагбауму МВС
Автівка супроводу та охорона олігарха Ігоря Коломойського біля шлагбауму МВС

Згодом виявилося, що засідання наглядової ради «Укрнафти» було зірване через відсутність кворуму.

Одразу декілька високопосадових джерел підтвердили журналістам факт такої зустрічі у МВС перед засіданням наглядової ради «Укрнафти».

Журналісти зверталися по коментарі до всіх згадуваних осіб, але на момент виходу сюжету в ефір ні Коболєв, ні Аваков, ні Яценюк не прокоментували цю зустріч.

Олігарх Ігор Коломойський по телефону не спростував факт такої зустрічі, але пообіцяв прокоментувати ситуацію після того, як свою позицію висловлять офіційні особи.

На запит журналістів програми «Схеми» Департамент інформаційної підтримки та координації поліції «102» за дорученням керівництва МВС та Нацполіції відмовився надати інформацію щодо причин відвідування олігархом Ігорем Коломойським будівлі МВС. Також журналістам не відповіли, чи фігурує Коломойський або пов’язані з ним структури в будь-якій ролі (свідка, підозрюваного) у кримінальних провадженнях та порадили спершу отримати згоду на оприлюднення цієї інформації безпосередньо у Коломойського.

Ігор Коломойський раніше неодноразово висловлював підтримку Арсенієві Яценюку, коли той був на посаді прем’єра і від якого, серед інших, залежав і сам бізнес Коломойського. У владних колах декілька різних джерел стверджують, що тепер, після обрання прем’єром президентського кандидата Володимира Гройсмана, саме Арсен Аваков може виконувати роль посередника у перемовинах між Ігорем Коломойським і президентом Петром Порошенком.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG