Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 10:50

Франція підтвердила, що не визнає анексії Криму – Париж


Будівля МЗС Франції в Парижі

Міністерство закордонних справ Франції вкотре підтвердило, що офіційний Париж не визнає анексії Росією українського Криму.

На прес-конференції в Парижі речник МЗС, відповідаючи на запитання про повідомлення щодо планованих відвідин групою французьких парламентарів Росії, а також окупованого Криму, заявив: «Позиція Франції чітка й незмінна: разом із Європейським союзом і всією міжнародною спільнотою Франція не визнає незаконної анексії Криму».

При цьому, мовиться в повідомленні на сайті МЗС, речник звернув увагу: будь-які ініціативи, що спрямовані на відхід від цієї позиції, небажані і ні в якому разі ні до чого владу Франції не зобов’язують.

Щодо зустрічі міністрів закордонних справ України Павла Клімкіна і Франції Жана-Марка Еро, яка відбулася в понеділок, речник коротко сказав, що міністри обговорювали виконання мінських домовленостей і двосторонні відносини.

А про наступну зустріч у «нормандському форматі» він заявив, що дата такої зустрічі буде залежати від поступу у виконанні мінських домовленостей.

Франція підтримує Україну в її протистоянні агресії Росії. Разом із рештою Європейського союзу вона дотримується кількох пакетів санкцій, накладених щодо Росії через окупацію Криму і через втручання на частині Донбасу. Париж уже відмежовувався від поїздок деяких французьких політиків проросійського спрямування до окупованого Криму на порушення українського законодавства. Франція також є учасницею так званого «нормандського формату» переговорів про врегулювання на частині сходу України, разом із Україною, Німеччиною і Росією.

Минулого місяця в Німеччині і Франції заявляли про можливість нової зустрічі в «нормандському форматі» на найвищому рівні. Згадували й про можливість такої зустрічі вже в липні. Про це говорив, серед інших, президент Франції Франсуа Олланд. Україна заявляла, що готова до такої зустрічі. Але в Росії говорять, що можливість цієї зустрічі ближчим часом сумнівна, бо для неї «немає необхідних передумов», як там називають очікувану Москвою готовність Києва виконувати вимоги Кремля.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG