Доступність посилання

ТОП новини

Парламент Кіпру з подачі комуністів закликав скасувати санкції ЄС щодо Росії


Парламент Кіпру ухвалив резолюцію, що закликає зняти санкції Європейського союзу щодо Росії, накладені через російську агресію проти України.

Ця резолюція є політичною заявою і не тягне ніяких безпосередніх юридичних наслідків для уряду Кіпру, який визначає зовнішню політику країни.

Резолюцію просувала комуністична марксистсько-ленінська Прогресивна партія трудового народу (АКЕЛ), її також підтримала ліва популістська партія «Громадянський союз».

У резолюції парламент Кіпру закликав уряд країни працювати в Європейській раді з метою скасувати санкції Євросоюзу щодо Росії, в тому числі персональні, і виступив за діалог і співпрацю з Росією.

Водночас у резолюції міститься заклик до всіх сторін кризи в Україні продовжувати політичні й дипломатичні зусилля для її мирного вирішення і повністю виконати мінські домовленості.

На думку авторів резолюції, санкції ЄС щодо Росії контрпродуктивні й не допомогли вирішити кризу в Україні, а також негативно вплинули на торговельні й економічні відносини між Кіпром і Росією.

В економіці Кіпру важливу роль відіграє банківський сектор, чимала частина коштів у якому має російське походження. Країна свого часу функціонувала як офшорна зона; нині, з членством у ЄС, Кіпр офіційно не вважається офшором, хоча фактично забезпечує чимало традиційних офшорних переваг. Через це Кіпр є одним із улюблених місць для виведення коштів із Росії, як і з інших післярадянських країн. У Республіці Кіпр, із населенням трохи більш ніж 1 мільйон осіб, нині зареєстровані понад 200 тисяч компаній, мета більшості з яких – бути інструментом для фактично офшорних операцій.

Санкції ЄС, накладені через агресію Москви на частині Донбасу, відповідно до нині чинної політики Євросоюзу, можуть бути скасовані тільки після повного виконання Росією і підтримуваними нею сепаратистами на частині Донбасу мінських домовленостей про врегулювання в цьому регіоні. Такої ж політики дотримуються і США й інші країни-члени «Групи семи» й деякі інші держави, що теж наклали щодо Росії схожі санкції.

XS
SM
MD
LG