Доступність посилання

ТОП новини

Словаччина, що головує в ЄС, закликала Нідерланди не заблокувати асоціацію з Україною


Мірослав Лайчак, архівне фото

Прем’єр-міністр Словаччини, що в цьому півріччі головує в Європейському союзі, Мірослав Лайчак висловив упевненість, що Нідерланди не заблокують угоди про асоціацію ЄС із Україною.

Виступаючи на слуханнях у комітеті Європейського парламенту з закордонних справ про зовнішньополітичні пріоритети словацького головування, він із приводу референдуму в Нідерландах 6 квітня, на якому його учасники висловилися проти ратифікації угоди цією країною, заявив: «Ми маємо поважати результат референдуму. Але я певен, що уряд Нідерландів знайде рішення, яке поважатиме результати референдуму, та не заблокує процес політичної асоціації й економічної інтеграції між Європейським союзом і Україною».

Лайчак також із приводу перспектив надання безвізового режиму до ЄС громадянам України і Грузії сказав: «Грузія й Україна виконали свої зобов’язання, і це чітко підтвердила Європейська комісія. Тепер настав час нам зробити свою справу, а це означає надати безвізовий режим».

Минулого тижня голова представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський заявив, що в ЄС повідомили Нідерландам: країни-члени не підтримують можливість внесення змін в угоду про асоціацію з Україною.

Нині Угода про асоціацію між Україною і ЄС, що передбачає також зону вільної торгівлі, діє в режимі тимчасового застосування. Ратифікацію цієї угоди всіма країнами-членами заблокували в Нідерландах антиєвропейські популісти через референдум, передбачений законодавством цієї країни. Тепер припускають, що уряд Нідерландів буде змушений додати до повторної ратифікації цієї угоди додаткові умови, серед яких називають можливе застереження, що прямо виключило б майбутнє членство України в Євросоюзі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG