Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 06:11

ООН закликала Індію і Пакистан до стриманості через сутички в Кашмірі, де загинуло понад 30 людей


Індійські поліцейські зводять огорожу з колючого дроту в місті Срінагар, Кашмір, 11 липня 2016 року

ООН закликала Індію і Пакистан до стриманості після того, які кількість жертв сутичок демонстрантів з поліцією в індійській частині спірного регіону Кашмір зросла до щонайменше 32 людей.

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун закликав всі сторони «виявляти максимальну стриманість, щоб уникнути подальшого насильства».

Сепаратистські лідери Кашміру тим часом закликали до подальших протестів і загального страйку.

Повідомляється, що від вихідних в індійському Кашмірі через сутички загинула 31 цивільна особа і один поліцейський. Сотні людей потрапили до лікарень з вогнепальними пораненнями і рваними ранами. Загалом понад 400 людей були поранені, зокрема 100 співробітників служб безпеки.

Чиновники кажуть, що кількість жертв може зрости. По всьому регіону закриті магазини, не працюють підприємства, нема мобільного та інтернет-зв’язку.

Попри обмеження, пов’язані з комендантською годиною, тисячі людей вирушили в місто Трал для участі в панахиді за лідером сепаратистів Бурханом Вані, чиє вбивство 8 липня індійською поліцією і спричинило спалах протестів. Люди вигукували фрази про свободу та антиіндійські гасла, несучи в руках плакати з написами: «Бурхан – гордість нації».

Вбивство Вані засудив прем'єр-міністр Пакистану Наваз Шаріф, заявивши про репресії влади Індії щодо мирних демонстрантів. Шаріф також назвав 22-річного Вані, командира ісламістського угруповання «Хізбул Муджахидін», «кашмірським лідером».

Представник Міністерства закордонних справ Індії Вікас Сваруп назвав заяву Шаріфа свідченням «подальшого приєднання Пакистану до тероризму і його використання як інструменту державної політики».

«Пакистану рекомендовано утримуватися від втручання у внутрішні справи своїх сусідів», – сказав Сваруп 12 липня.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді провів нараду 12 липня щодо безпеки в Кашмірі і звернулися до жителів із закликом до миру. Влада Індії відправила в Кашмір щонайменше 2 тисячі силовиків, які приєдналися до сотень тисяч раніше розгорнутих там сил безпеки.

Індія каже, що Пакистан ховає в себе сепаратистів і допомагає їм перетинати фактичний кордон у Кашмірі, щоб здійснювати напади на індійській землі.

Ісламабад заявляє, що це забезпечує лише дипломатичну і політичну підтримку народу Кашміру.

Гімалайська область фактично розділена головно між Пакистаном і Індією (ще частину утримує Китай), але обидві країни претендують на всю територію і з 1947 року через це вже мали дві війни.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG