Доступність посилання

ТОП новини

Українці стали менше їздити до окупованого Криму – Держприкордонслужба


Блокпост на КПВВ «Чонгар» перед окупованим Кримом (архівне фото)
Блокпост на КПВВ «Чонгар» перед окупованим Кримом (архівне фото)

Потік громадян і транспортних засобів, що рухаються через адміністративний кордон з окупованим Кримом, у 2016 році знизився порівняно з 2015 роком. Про це 14 липня заявила Держприкордонслужба України.

«За 6 місяців 2016 року потік громадян, що прямують через адмінмежу до АР Крим, впав майже на 8% у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року. А кількість транспортних засобів взагалі знизилась на 32%», – інформують прикордонники.

Українська прикордонна служба також стверджує, що за два тижні липня 2016 року, порівняно з таким же періодом минулого року, кількість громадян, що прямують до Криму, скоротилася на 38%.

У червні фактична влада окупованого півострова заявляла про черги на адміністративному кордоні з Кримом через великий потік охочих відвідати півострів. Підконтрольна Росії кримська митниця заявила про створення на своєму сайті розділу, де в інтерактивному режимі можна дізнатися, наскільки завантажені автомобільні пункти пропуску.

Після анексії Криму Росією на початку 2014 року материкову Україну та окупований півострів розділив формально адміністративний, але фактично державний кордон. На цьому кордоні з українського боку працюють три контрольні пункту в’їзду та виїзду – «Каланчак», «Чонгар» і «Чаплинка».

Верховна Рада України оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України підписав закон про це. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції проти Москви. Росія заперечує окупацію Криму і називає це «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG