Доступність посилання

ТОП новини

«Опора» заявила про велику кількість «чорного» піару на виборах у Дніпрі


На фініші виборчої кампанії з довиборів до Верховної Ради України на 27-му окрузі у Дніпрі зафіксована велика кількість випадків «чорного» піару, повідомив довготерміновий спостерігач Громадянської мережі «Опора» Денис Давидов.

«Випадки поширення «чорного» піару є і в дуже великих кількостях, це є однією з найгостріших проблем в межах округу», – зауважив він.

За даними Давидова, до резонансних випадків застосування «чорних» технологій відноситься розповсюдження фальшивого додатку до газети «Голос України», в якому розміщені псевдозаяви відомих в Україні політиків, які нібито підтримують певних кандидатів на окрузі у Дніпрі.

«Дуже гарна поліграфія, дорогий папір, на якому вона виготовлена. Ця продукція була рознесена по під’їздах округу в дуже великих кількостях, я за свій досвід спостереження за виборчими кампаніями ніколи не бачив такої кількості агітації. Такий друк не дозволяють собі навіть кандидати для друкування своєї справжньої продукції. У цій газеті, яка називається «Вісник парламентської коаліції», розміщені неправдиві заяви відомих політиків, що нібито «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт» Арсенія Яценюка на цих виборах підтримують кандидатів Загіда Краснова і Тетяну Ричкову, що не відповідає дійсності, оскільки самі кандидати є самовисуванцями і не асоціюють себе з цими політичними силами, та й самі ці політичні сили, ми знаємо, не висували кандидатів. В газеті багато таких матеріалів», – повідомив Денис Давидов. Він також звернув увагу на наклад, вказаний на сфальшованій газеті, – понад 160 тисяч примірників.

За словами спостерігача «Опори», ще одним випадком «чорного» піару є поширення сфальшованих листівок із фотографіями самовисуванки Світлани Єпіфанцевої та одного з лідерів «Опозиційного блоку» Олександра Вілкула, який нібито підтримує кандидатку.

«Це приклад чорної технології… Для поширення неправдивих відомостей про інших кандидатів штаби не шкодують ні грошей, ні фантазії», – зауважив спостерігач.

Він також продемонстрував образливі наліпки, створені у стилі одного з кандидатів-самовисуванців, якими були обклеєні стовпи на окрузі.

За фактами порушень штаби кандидатів звертаються до правоохоронних органів.

Водночас у міській поліції поінформували, що в перебігу виборчої кампанії отримали 22 заяви про виборчі порушення – від суб’єктів виборчого процесу, громадських організацій та громадян, – а також склали 8 протоколів про адмінпорушення у зв’язку з виборами.

Проміжні вибори до Верховної Ради України мають відбутись 17 липня на 7 одномандатних округах (№№ 23, 27, 85, 114, 151, 183 та 206). Округ № 27 у Дніпрі став «вільним» через обрання народного депутата від цього округу Бориса Філатова міським головою восени 2015 року. На місце депутата претендує 59 кандидатів.

XS
SM
MD
LG