Доступність посилання

ТОП новини
17 Березень 2018, Київ 06:47

«Опора» заявила про велику кількість «чорного» піару на виборах у Дніпрі


На фініші виборчої кампанії з довиборів до Верховної Ради України на 27-му окрузі у Дніпрі зафіксована велика кількість випадків «чорного» піару, повідомив довготерміновий спостерігач Громадянської мережі «Опора» Денис Давидов.

«Випадки поширення «чорного» піару є і в дуже великих кількостях, це є однією з найгостріших проблем в межах округу», – зауважив він.

За даними Давидова, до резонансних випадків застосування «чорних» технологій відноситься розповсюдження фальшивого додатку до газети «Голос України», в якому розміщені псевдозаяви відомих в Україні політиків, які нібито підтримують певних кандидатів на окрузі у Дніпрі.

«Дуже гарна поліграфія, дорогий папір, на якому вона виготовлена. Ця продукція була рознесена по під’їздах округу в дуже великих кількостях, я за свій досвід спостереження за виборчими кампаніями ніколи не бачив такої кількості агітації. Такий друк не дозволяють собі навіть кандидати для друкування своєї справжньої продукції. У цій газеті, яка називається «Вісник парламентської коаліції», розміщені неправдиві заяви відомих політиків, що нібито «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт» Арсенія Яценюка на цих виборах підтримують кандидатів Загіда Краснова і Тетяну Ричкову, що не відповідає дійсності, оскільки самі кандидати є самовисуванцями і не асоціюють себе з цими політичними силами, та й самі ці політичні сили, ми знаємо, не висували кандидатів. В газеті багато таких матеріалів», – повідомив Денис Давидов. Він також звернув увагу на наклад, вказаний на сфальшованій газеті, – понад 160 тисяч примірників.

За словами спостерігача «Опори», ще одним випадком «чорного» піару є поширення сфальшованих листівок із фотографіями самовисуванки Світлани Єпіфанцевої та одного з лідерів «Опозиційного блоку» Олександра Вілкула, який нібито підтримує кандидатку.

«Це приклад чорної технології… Для поширення неправдивих відомостей про інших кандидатів штаби не шкодують ні грошей, ні фантазії», – зауважив спостерігач.

Він також продемонстрував образливі наліпки, створені у стилі одного з кандидатів-самовисуванців, якими були обклеєні стовпи на окрузі.

За фактами порушень штаби кандидатів звертаються до правоохоронних органів.

Водночас у міській поліції поінформували, що в перебігу виборчої кампанії отримали 22 заяви про виборчі порушення – від суб’єктів виборчого процесу, громадських організацій та громадян, – а також склали 8 протоколів про адмінпорушення у зв’язку з виборами.

Проміжні вибори до Верховної Ради України мають відбутись 17 липня на 7 одномандатних округах (№№ 23, 27, 85, 114, 151, 183 та 206). Округ № 27 у Дніпрі став «вільним» через обрання народного депутата від цього округу Бориса Філатова міським головою восени 2015 року. На місце депутата претендує 59 кандидатів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG