Доступність посилання

20 Березень 2018, Київ 10:20

На виборах до Ради в Дніпрі явку виборців стимулюють люди в футболках


На окрузі №27 у Дніпрі, де в неділю відбуваються довибори до Верховної Ради України, явку виборців стимулюють акцією «Борись за Дніпро».
Як передає кореспондент Радіо Свобода, неподалік від виборчих дільниць стоять люди у футболках з написами «Борись за Дніпро» і закликають людей йти голосувати. Активісти вручають флаєри-запрошення на Фестивальний причал, де, за їхніми словами, цього дня відбудеться «свято».

У флаєрі анонсований виступ двох відомих рок-гуртів та фестиваль вуличної музики.

Крім того, проголосувавши, зазначають люди в футболках, громадянин може підійти до представників акції й отримати флаєр, що дає право скористатись однією з безкоштовних розваг – кіно, водяною гіркою, фотосесією.

Також поширювачі друкованої продукції повідомляють, що селфі на тлі виборчої дільниці дасть можливість виборцю взяти участь в розіграші сучасного смартфона. Яку саме організацію представляють, люди в футболках не кажуть. Цю ж саму акцію рекламують біл-борди по всьому місту. Елемент дизайну нагадує передвиборчу стилістику одного з кандидатів.

На місцевих виборах 15 листопада 2015 року проведення схожої акції давало привід штабам кандидатів заявляти про «масовий підкуп виборців». У Громадянській мережі «Опора» тоді заявляли, що стимулювання виборців взяти участь у голосуванні таким чином не є порушенням, але несе певні ризики, що що виборці будуть фотографувати свої бюлетені. Також спостерігачі зауважували, що підняття явки виборів певного віку – молоді – може грати на руку одному з кандидатів.

Проміжні вибори до Верховної Ради України відбуваються 17 липня на 7 одномандатних округах.

Округ №27 у Дніпрі став «вільним» через обрання народного депутата від цього округу Бориса Філатова міським головою восени 2015 року. На місце депутата претендує 59 кандидатів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG