Доступність посилання

ТОП новини
19 Лютий 2018, Київ 09:44

Влада Туреччини заборонила всім вченим виїжджати за кордон. До таких дій уряд країни вдався у рамках обмежень через нещодавню невдалу спробу військового перевороту.

Вища рада освіти Туреччини 20 липня оголосила, що заборона діятиме «до подальшого розпорядження».

Напередодні в Туреччині звільнили з посад 1577 деканів університетів і позбавили дозволів на роботу близько 21 тисячу працівників освіти, що працюють у приватних установах. Їх звинувачують у причетності до широкого громадсько-релігійного руху релігійного діяча Фетхуллаха Ґюлена, який влада країни вважає причетним до спроби недавнього перевороту, вимагаючи його екстрадиції зі США.

Ґюлен, який живе у США й активно підтримує освітні заклади в Туреччині й інших країнах, засудив спробу перевороту і заперечив свою причетність до неї.

У ніч на 16 липня в Туреччині сталася спроба військового перевороту, внаслідок якого загинули близько 200 людей. Заколот був придушений.У зв’язку зі спробою перевороту в Туреччині арештували чи відсторонили від роботи близько 50 тисяч військових, поліцейських, суддів, державних службовців і викладачів. Лідери західних країн, а також ООН закликали Туреччину дотримуватися прав людини.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG