Доступність посилання

ТОП новини
16 Січень 2019, Київ 19:15

Росія: будівлю суду, де слухають справу про вбивство Нємцова, оточив ОМОН


Підсудні у справі про вбивство Нємцова (архівне фото)

Біля Московського окружного військового суду, де 25 липня почалися попередні слухання у справі про вбивство російського опозиціонера Бориса Нємцова, посилені заходи безпеки. Будівля оточена поліцією Росії і бійцями ОМОНу, неподалік припарковані кілька поліцейських автобусів.

Кілька людей по черзі ставали в одиночні пікети з вимогою знайти замовників злочину і допитати главу російської республіки Чечні Рамзана Кадирова. Рідні й соратники Нємцова наполягають на його причетності до вбивства опозиційного політика.

Процес проходить у закритому режимі. Журналістів до зали суду не пустили.

На лаві підсудних – п’ять осіб. Всі вони не визнають провину і мають намір просити про суд присяжних. Заура Дадаєва, Анзора і Шадіда Губашевих, Темірлана Ескерханова і Хамзата Бахаєва звинувачують за статтями «Вбивство, вчинене організованою групою, за наймом» і «Незаконне придбання зброї». Слідство вважає виконавцем вбивства Заура Дадаєва.

Результатами слідства не задоволені ні захист підсудних, ні адвокати Жанни Нємцової – дочки опозиційного політика, визнаної у справі потерпілою. Перші заявляють, що звинувачення містить суперечності і не підтверджується матеріалами справи. Другі звертають увагу на те, що слідство відмовилося визнавати зв’язок між вбивством Бориса Нємцова і його політичною і громадською діяльністю. Крім того, за словами сторони постраждалих, у матеріалах справи немає навіть натяку на передбачуваних замовників злочину.

Борис Нємцов був убитий в центрі Москви в ніч на 28 лютого 2015 року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG