Доступність посилання

ТОП новини
18 Листопад 2018, Київ 18:36

Прокуратура: суд дозволив провести заочне розслідування щодо 3 екс-суддів Криму


(©Shutterstock)

Печерський районний суд Києва дозволив Генеральній прокуратурі провести спеціальне (заочне) розслідування щодо трьох колишніх суддів анексованого Росією Криму, підозрюваних у державній зраді.

Як повідомляє прес-служба відомства, ці судові рішення надають можливість завершити досудове розслідування і передати обвинувальні акти до суду та провести «заочне» засудження.

«Встановлено, що вказані судді всупереч вимогам законодавства України, порушуючи Присягу судді, після анексії Російською Федерацією півострова Крим із березня 2014 року почали здійснювати «правосуддя» у так званих судах Республіки Крим та протиправно приймати судові рішення. У листопаді – грудні 2014 року вони відповідно до указів президента країни-агресора «Про призначення суддів федеральних судів» перейшли на службу до цих незаконно створених судів», – йдеться у повідомленні.

ГПУ розслідує кримінальне провадження щодо вчинення суддями судів Криму державної зради.

У травні їм направлено письмові повідомлення про вчинення злочину. У липні у Генпрокуратурі повідомили про направлення до Верховного суду України 276 подань про надання згоди на затримання кримських суддів.

16 березня 2014 року за військової і політичної підтримки Росії у Криму відбувся неконституційний і не визнаний світом «референдум про самовизначення» Криму. За твердженням самопроголошеної кримської влади, 96,77% тих, що взяли участь у голосуванні, висловилися за приєднання Криму до Росії.

21 березня 2014 року президент Росії Володимир Путін підписав закон про «приєднання Криму і Севастополя до Росії на правах суб’єктів федерації».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG