Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 08:21

Ставицький: «пропонували зняти всі питання за мільйони доларів»


Едуард Ставицький, архівне фото

Колишній міністр енергетики і вугільної промисловості України Едуард Ставицький, що перебуває в розшуку і нині переховується в Ізраїлі як його громадянин Натан Розенберг, заявив, що до нього приїжджали «гінці», що пропонували «вирішити питання» за великі суми.

В інтерв’ю виданню «Українська правда», оприлюдненому нині, так він відповів на запитання, чи пропонували йому щось схоже на угоду зі слідством, коли можна дати свідчення в обмін на волю.

За словами Ставицького, йому пропонували «вирішити питання»: від 500 тисяч доларів до кількох мільйонів доларів «за зняття всіх питань».

Як пише видання, Ставицький заявив, що прибульці «від кого тільки не представлялися». При цьому він зазначив, що серед них не було тих, хто представлявся б від міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. «Були «вирішувачі», які говорили, що в них «усе схоплено» в Генеральній прокуратурі», – додав Ставицький.

За його словами, «розмова починалася з банального фінансового шантажу, а коли ми входили в диспут, мені давали якісь свідчення, які я мав дати на людей, із якими я працював». Серед тих людей він назвав колишнього президента Віктора Януковича, колишнього голову Національного банку і потім першого віце-прем’єра Сергія Арбузова, колишнього народного депутата від Партії регіонів, підприємця Юрія Іванющенка чи колишнього прем’єр-міністра Миколу Азарова – всіх їх в Україні звинувачують у різних правопорушеннях.

«Я сказав: вибачте, ви ж підсовуєте мені «липу», як я можу давати свідомо неправдиві свідчення? Після цього я став їм нецікавим», – заявив, як пише видання, Едуард Ставицький.

Він також заявив, що нічого не знає про кримінальні справи стосовно нього самого.

Українські правоохоронні структури ще не коментували цих останніх заяв Ставицького.

У квітні міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомляв, що Інтерпол розблокував файли щодо Едуарда Ставицького і оголосив його в міжнародний розшук.

А Генеральна прокуратура України повідомила, що головний військовий прокурор України Анатолій Матіос передав міністрові юстиції Ізраїлю запити про міжнародну правову допомогу в розслідуванні щодо Едуарда Ставицького, зокрема, про вручення йому повідомлення про підозру.

Україна розшукує колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького за звинуваченням у привласненні, розтраті майна або заволодінні його шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG