Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 20:05

Генпрокуратура Росії заявляє про зростання «терористичних» злочинів


(©Shutterstock)

Перший заступник генпрокурора Росії Олександр Буксман заявляє про зростання кількості злочинів «терористичного характеру» у цій країні на 73% упродовж першого півріччя 2016 року.

За його словами, що за цей час було зафіксовано 1 тисячу 313 злочинів за статтями про терористичну діяльність і 830 – за статтями про екстремізм.

Олександр Буксман назвав такі показники результатом «превентивної роботи правових органів». Він наголосив, що пакет «антитерористичних законів» депутатів Ірини Ярової та Віктора Озерова спрямований на боротьбу з «наростанням загроз».

Раніше російський Центр економічних і політичних реформ повідомив, що у Росії за п’ять років втричі зросла кількість засуджених за «антиекстремістською» статтею Кримінального кодексу. Автори цієї доповіді наголосили, що через нечіткість формулювань російських законів і самого поняття «екстремізм» з’явилися абсурдні антиекстремістські справи, у тому числі і щодо представників опозиції.

Президент Росії Володимиром Путіним підписав так званий «антитерористичний пакет законів» 7 липня. Він передбачає запровадження кримінального покарання за «неінформування» та «схиляння» до участі у масових заворушеннях. Крім того, він зобов’язує операторів зв’язку записувати і зберігати всі телефонні розмови і повідомлення своїх клієнтів. Правозахисники і громадські активісти у Росії різко розкритикували такі законодавчі зміни.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG