Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 05:01

У місії ЄС наголосили на важливості електронного декларування і боротьби з корупцією


У Консультативній місії Європейського союзу в Україні наголосили, що очікуваний через два тижні запуск системи електронного декларування доходів і майна стане важливою віхою для України.

«Забезпечення прозорості інформації про майно та доходи в Україні допоможе зробити держслужбовців більш підзвітними народові. Недаремно ЄС наполягав на тому, щоб це було однією з умов для лібералізації візового режиму», – наголосив заступник голови місії Юґ Фанту.

Щоб допомогти з обробкою декларацій про доходи та майно та з метою нарощування потенціалу, місія передала Національному агентству з запобігання корупції України 20 комп’ютерів та 5 принтерів і оголосила про навчальний візит до Словенії для знайомства з роботою тамтешньої Комісії із запобігання корупції, що буде організований у вересні, повідомила прес-служба місії Євросоюзу.

Юґ Фанту підтвердив, що Консультативна місія ЄС обговорює з НАЗК і інші спільні проекти, та наголосив, що місія продовжуватиме підтримувати прагнення подолати корупцію в Україні, мовиться в повідомленні.

Голова НАЗК Наталя Корчак у відповідь заявила, що підтримка міжнародної спільноти була та залишається дуже важливою для агентства на етапі становлення. «Нам допомагають різні установи, і ми сподіваємося на продовження співпраці, щоб нарешті запрацювати на повну потужність», – сказала вона.

Також у середу голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Леонід Євдоченко заявив, що електронний реєстр чиновницьких декларацій встигне отримати атестат про побудову комплексної системи захисту інформації (КСЗІ) до 12 серпня, як це і було заплановано.

Відповідаючи на звинувачення антикорупційних активістів у зриві запуску системи, він підтвердив: «Державна служба спеціального зв’язку бере на себе зобов’язання до 12 серпня завершити роботи. Далі потрібно підготувати рекомендації для НАЗК, яке фактично буде приймати рішення про впровадження системи 15 серпня».

Раніше антикорупційна група Реанімаційного пакету реформ виступила із закликом забезпечити вчасний і належний запуск роботи системи електронного декларування. За словами активістів, адміністрація Держспецзв’язку намагалася нав’язати як експертну організацію для видачі атестату керовану нею державну компанію, яка через брак фахівців не зможе вчасно завершити проведення експертизи та забезпечити початок повноцінної роботи системи (її «промислову експлуатацію»).

Закон про електронне декларування доходів службових осіб парламент остаточно ухвалив 15 березня. Порівняно з паперовою, електронна декларація має 16 розділів, а не шість. В е-декларації залишається декларування доходів, нерухомого майна, транспортних засобів, видатків. Також з’являються нові розділи про об’єкти незавершеного будівництва, нематеріальні активи, бенефіціарну власність у юридичних особах та на майно, членство в громадських об’єднаннях та їхніх органах, роботу за сумісництвом. Також декларанти повинні будуть вказати всі речі, які коштують понад 100 мінімальних зарплат, встановлених на 1 січня звітного року (для декларацій за 2015 рік – це сума понад 121 800 гривень).

Запровадження електронного декларування є однією з умов надання Україні безвізового режиму з Європейським союзом, а також кредитів Міжнародного валютного фонду.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG