Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 10:06

МЗС Грузії: ситуація з безпекою на окупованих територіях залишається напруженою


У Міністерстві закордонних справ Грузії заявляють, що через вісім років після російсько-грузинської війни гуманітарна ситуація та ситуація з безпекою на окупованих територіях залишається напруженою.

«Через вісім років після серпневої війни 2008 року в результаті прагматичного підходу уряду Грузії небезпека ескалації конфлікту значно зменшилася, проте в плані безпеки ситуація на окупованих територіях залишається важкою. Зміцнення окупаційної лінії, зокрема встановлення колючого дроту на паркані, стало практикою. Ці руйнівні дії посилюються викраденнями і незаконними затриманнями громадян Грузії», – мовиться в заяві грузинського дипломатичного відомства.

У МЗС Грузії заявляють, що сотні тисяч біженців і вимушених переселенців досі позбавлені права на безпечне і гідне повернення в місця свого початкового проживання, а ті, хто залишився в окупованій зоні, страждають від постійної етнічної дискримінації.

«Яскравим прикладом цього є заборона на отримання освіти рідною мовою, грубе порушення права на свободу пересування і власність, що створює ризик нової хвилі етнічної чистки на окупованих територіях. Крім того, Москва почала фактичний процес анексії Абхазії і Цхінвальського регіонів, їх інтеграції у військову, економічну і соціальну системи Росії, що грубо порушує основоположні принципи міжнародного права», – заявили у зовнішньополітичному відомстві Грузії.

Після російсько-грузинського військового конфлікту в серпні 2008 року Росія окупувала два сепаратистські регіони Грузії – Абхазію і Південну Осетію, – а також визнала самопроголошену «незалежність» цих регіонів. Крім Росії, її визнали ще три держави – Нікарагуа, Венесуела і Науру. Тбілісі і Захід вважають ці регіони частиною Грузії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG