Доступність посилання

ТОП новини

У Росії відсторонення збірної від Паралімпіади назвали «грубим порушенням прав людини»


Володимир Лукін

Голова російського Паралімпійського комітету заявляє, що рішення відсторонити збірну країни від участі в Паралімпійських іграх у бразильському Ріо через допінговий скандал є «грубим порушенням прав людини».

Володимир Лукін заявив про це 8 серпня в Москві. За його словами, більшість російських паралімпійців не вживали допінгу. Лукін заявив, що готовий довести, що збірна виконала всі свої антидопінгові зобов’язання.

«Переважна більшість спортсменів, яким не дали брати участь в Олімпіаді, є абсолютно «чистими», – сказав Лукін.

7 серпня Міжнародний паралімпійський комітет оголосив, що не допускає до цьогорічних Паралімпійських ігор усю команду Росії через скандали з допінгом у російському спорті.

Як заявив комітет, державна програма допінгу у спорті в Росії, існування якої було викрите останнім часом, стала «безпрецедентним нападом» на «чистих» спортсменів, що не вживають допінгу. Як заявив президент Міжнародного паралімпійського комітету Філіп Крейвен, російські паралімпійці теж є частиною тієї збанкрутілої системи. При цьому він висловив співчуття тим спортсменам, хто не вживав допінгу, але потрапив під заборону, й заявив, що іншого виходу не було.

Таким чином, до цьогорічних літніх Паралімпійських ігор у бразильському Ріо-де-Жанейро, що відбудуться там після завершення Олімпійських, 7–18 вересня, не допущені всі майже 270 російських паралімпійців.

Проте Росія має право оскаржити це рішення у Спортивному арбітражному суді, і в Москві вже заявили, що використають цю можливість.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG