Доступність посилання

ТОП новини

У Кам’янському активісти виступили за демонтаж «недекомунізованого» бюста Брежнєва


Леонід Брежнєв, фото 1978 року

Жителі Кам’янського (колишнього Дніпродзержинська) ініціюють демонтаж погруддя Леоніда Брежнєва, що стоїть у центральній частині міста і якого не торкнулась декомунізація. Про це йдеться в електронній петиції, адресованій міському голові та міській раді, під якою збирають підписи жителі міста.

За словами ініціаторів, пам’ятник не було внесено до Всеукраïнського реєстру нерухомих пам’яток історії, відтак він підпадає під закон щодо декомунізації і має бути демонтований.

«Брежнєв є нашим земляком, вихідцем iз нашого міста, але це не виправдовує його діяння як політичного діяча, бо саме через цю людину Україна зазнала скрутних часів років «застою»… Погруддя Л. Брежнєва є символом радянської епохи, якому не мicце в сучасній Украïнi», – мовиться в петиції.

Водночас її автори пропонують зберегти бронзову скульптуру після демонтажу, перенісши її до музею.

У квітні 2016 року депутати Кам’янської міської ради вирішили музеєфікувати бюст Леоніда Брежнєва, який підпадав під дію законів «про декомунізацію», заявивши, що це їхній земляк. За рішенням міськради, бюст Брежнєва на площі Визволителів має стати філією музею історії міста «Міфи і реалії радянської епохи» й не буде демонтований.

Проукраїнські організації міста тоді висловили обурення цим рішенням міськради. Так, Кам’янський міський осередок ВО «Свобода» заявив про «неприпустимість для більшості міських депутатів у будь-який спосіб запобігти виконанню «законів про декомунізацію». Активісти нагадали, що «саме Брєжнєв наглухо опустив «залізну завісу» між СРСР та демократичним світом, витратив колосальні кошти на гонку озброєнь, завершив русифікацію українських дитячих садочків, шкіл та вищих навчальних закладів, за його часів жорстоко переслідувалися дисиденти, митці і письменники, розв’язаний збройний конфлікт у Чехословаччині та Афганістані».

У лютому 2016 року депутати Кам’янської міськради звернулись до Верховної Ради України з проханням не розповсюджувати дію «законів про декомунізацію» на пам’ятник їхньому землякові, генеральному секретареві ЦК КПРС Леонідові Брежнєву в місті.

23 лютого 2016 року в Кам’янському з будівлі технічного університету демонтували меморіальну дошку Брежнєву.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG