Доступність посилання

ТОП новини

У Росії протестували проти «антитерористичних законів»


(©Shutterstock)

У Росії кількасот активістів влаштували мітинг протесту проти пакету так званих «антитерористичних законів» у парку у столиці Москві.

Промовці засудили ці закони як масований наступ держави на приватне життя і громадянські свободи.

Відомий блогер і критик Кремля Антон Носик заявив, що в цих законах є багато «жахливих» і антиконституційних моментів, проти яких громадянам Росії треба заперечувати.

За його словами, цей пакет законів спрямований проти кожного росіянина, а його запровадження обійдеться у 5–7 трильйонів рублів, які краще було б направити пенсіонерам, літнім людям і в лікарні.

Відомий борець із корупцією і критик Кремля Олексій Навальний заявив, що протести не варто припиняти, хоча влада не сприймає їх серйозно.

За його словами, треба «повернутися на вулиці» і «звільнити Росію».

Пакет законів і змін до законодавства, підписаний президентом Росії Володимиром Путіним минулого місяця, посилює покарання за дії, визнані екстремістськими й терористичними. Зокрема, передбачена кримінальна відповідальність за недонесення владі про певні різновиди злочинів.

Крім того, ці закони передбачають значне збільшення обсягу стеження з боку держави і вимагають від провайдерів послуг зв’язку зберігати всі електронні комунікації всіх клієнтів (телефонні розмови, смс-повідомлення, електронні листи, розміщені в інтернеті фото й відео тощо) протягом шести місяців. Ці вимоги, серед іншого, вимагають значних фінансових витрат на обладнання для зберігання таких обсягів даних.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG