Доступність посилання

ТОП новини
20 Січень 2019, Київ 06:30

Путін і Сарґсян обговорять мирний план для Нагірного Карабаху


Президент Росії Володимир Путін і його вірменський колега Серж Сарґсян зустрінуться 10 серпня в Москві, щоб обговорити конфлікт Вірменії з Азербайджаном навколо сепаратистського регіону – Нагірного Карабаху, а також підтримуваний ОБСЄ мирний план.

8 серпня Путін у Баку обговорив цей мирний план для Нагірного Карабаху з президентом Азербайджану Ільгамом Алієвим і президентом Ірану Хасаном Роугані.

Алієв сказав Путіну, що «нинішній статус-кво є неприйнятним» і що «окуповані території Азербайджану мають бути звільнені».

Але вірменський лідер Сарґсян стикається з політичною опозицією в Вірменії, яка категорично відкидає ідею повернення контролю Азербайджану над будь-якою територією цієї країни, захопленою вірменами з початку 1990-х років.

Підтримувані Вірменією сепаратисти нині контролюють населений переважно вірменами регіон Азербайджану – Нагірний Карабах. Ця ситуація зберігається вже понад 20 років – від часу завершення на початку 1990-х років війни, в якій загинули понад 30 тисяч людей. Тоді сили, що складалися з місцевих вірмен, захопили не лише сам Нагірний Карабах, а й прилеглі до нього території поза межами колишньої автономії – всього до 20% міжнародно визнаної території Азербайджану.

Мирний план, запропонований під егідою ОБСЄ, передбачає, що вірмени відмовляться від окупованої території, прилеглої до Нагірного Карабаху, в обмін на поступки з боку Азербайджану в питанні статусу самого Нагірного Карабаху.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG