Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 12:04

У Росії суд арештував майно колишнього губернатора-опозиціонера Бєлих


Микита Бєлих, архівне фото

У Росії Басманний суд столиці Москви ухвалив арештувати майно колишнього губернатора Кіровської області, опозиціонера Микити Бєлих, якого звинуватили в отриманні великого хабара. Арешт накладений на земельну ділянку, що є в його власності.

Наприкінці липня президент Росії Володимир Путін зняв Микиту Бєлих із посади губернатора Кіровщини з формулюванням «через втрату довіри».

Політика затримали в Москві 24 червня, як стверджує слідство, під час отримання частини хабара, що загалом мав скласти 400 тисяч євро. Його взяли під арешт на два місяці.

Сам Бєлих усі звинувачення відкидає й заявляє про провокацію.

Микита Бєлих у 2005–2008 роках очолював опозиційну партію «Союз правих сил» (її вже не існує), першим лідером якої раніше був убитий 2015 року опозиціонер Борис Нємцов, і різко критикував політику президента Росії Володимира Путіна. 2008 року його запропонував на посаду губернатора Кіровської області Дмитро Медведєв, що на той час обіймав посаду президента Росії. Цей крок тоді викликав здивування в російських опозиційних колах. Радником Микити Бєлих на губернаторській посаді якийсь час був інший відомий російський опозиційний діяч Олексій Навальний. Соратники політика називали його «останнім опозиціонером, який вірив, що зможе вбудуватися у владу» в Росії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG