Доступність посилання

ТОП новини
25 Червень 2018, Київ 16:29

ОБСЄ: в Авдіївці та Ясинуватій на Донеччині зберігається небезпечна ситуація


Александр Гуґ

Перший заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Гуґ заявляє, що в Авдіївці та Ясинуватій на Донеччині зберігається небезпечна ситуація.

«Ситуація в Донецькій області залишається незмінною... У районі Ясинуватої тільки в понеділок на цьому тижні (8 серпня) спостерігачі нашої місії почули 19 вибухів. Учора (11 серпня) біля Авдіївки спостерігачі почули 25 вибухів», – сказав Гуґ.

За його словами, в районах Донецького аеропорту, Ясинуватої, Авдіївки спостерігачі зафіксували 43% всіх порушень режиму припинення вогню.

Гуґ висловив занепокоєння щодо використання бойовиками артилерії, зокрема в районі Світлодарська спостерігачі ОБСЄ зареєстрували 48% порушень від загальної кількості в регіоні.

«Я був на нашій патрульній базі, що розташована у Світлодарську, і там наші спостерігачі повідомили мене, що вночі вони чують посилені звуки артилерійських ударів. Так, було збільшення кількості порушень у Луганській області – 979 порівняно з 209, які були минулого тижня», – сказав він.

Представник ОБСЄ також додав, що озброєння фіксується уздовж всієї лінії зіткнення, проти заяви сторін про його відведення.

Минулого тижня в ОБСЄ заявляла, що більшість випадків порушення режиму припинення вогню припадає на район міст Ясинувата та Авдіївка Донецької області, а також донецького аеропорту.

Від кінця квітня мав би діяти режим припинення вогню на Донбасі, про що домовилися учасники Тристоронньої контактної групи. Проте обстріли на Донбасі тривають, а сторони конфлікту звинувачують одна одну у порушенні режиму тиші.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG