Доступність посилання

ТОП новини

Гройсман дав 2 дні для запуску електронного декларування


Володимир Гройсман

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман попереджає відповідальних за запуск електронного декларування, що вони мають два дні для запуску системи.

«Я не бачу жодних виправдань тому, що за два дні до передбаченого терміну введення в дію системи електронних декларацій ухвалюється таке рішення. Комусь, очевидно, дуже не хочеться, щоб ця система, яка має на меті антикорупційні цілі, реально запрацювала і заради цього ставиться під загрозу не тільки довіра суспільства до влади, а й репутація України в очах міжнародних партнерів», – написав Гройсман 12 серпня у Facebook.

«Я уже попередив керівництво НАЗК і ДССЗЗІ – у них є ще два дні на виправлення ситуації. Якщо система е-декларування не буде запущена вчасно, то я буду домагатися того, щоб усі, хто не забезпечив вчасного запуску системи, включаючи керівництво цих органів, понесли за це саму жорстку персональну відповідальність», – додав Гройсман.

У п’ятницю Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації (ДССЗЗІ) відмовила у сертифікації комплексу збирання та обробки електронних декларацій.

«Було виявлено значну кількість невідповідностей реалізованих рішень із захисту інформації вимогам технічного завдання на побудову КСЗІ Реєстру, а також не підтверджені спроможності системи забезпечувати безпеку окремих задекларованих функцій, зокрема у частині ідентифікації та автентифікації декларанта за допомогою сервісів BankID», – пояснили у ДССЗЗІ.

Запуск електронного декларування запланований на 15 серпня. Електронна декларація має 16 розділів. В е-декларації залишається декларування доходів, нерухомого майна, транспортних засобів, видатків. Натомість з’являються нові розділи про об’єкти незавершеного будівництва, нематеріальні активи, бенефіціарну власність у юридичних особах та на майно, членство в громадських об’єднаннях та їхніх органах, роботу за сумісництвом.

Заповнити електронну декларацію потрібно протягом 60 днів починаючи з моменту запуску. Першими свої декларації мають подати особи, які, згідно зі статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції», займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Це близько 50 тисяч високопосадовців – починаючи від президента, глави уряду, народних депутатів, міністрів і закінчуючи керівниками департаментів виконавчих органів влади. Всі інші державні службовці почнуть заповнювати електронні декларації вже з 1 січня 2017 року.

Запровадження електронного декларування є однією з умов надання Україні безвізового режиму з ЄС та кредитів МВФ.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG