Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 09:52

Соболєв закликає поки що не подавати е-декларації


Єгор Соболєв

Депутат від «Самопомочі», голова комітету парламенту України з протидії і запобігання корупції Єгор Соболєв закликав народних депутатів і держслужбовців не подавати електронні декларації у запущену, але не захищену систему.

«Як голова комітету я утримуюся від подання власної декларації в ці найближчі дні, поки проблема не буде вирішена. Нагадаю, що всі дані в електронному режимі я заповнив ще у березні, щоб подати приклад, і вони є відкритими в мережі інтернет. Але подавати дані у систему, яка зроблена так, щоб шахраї уникнули відповідальності, це потурати шахраям», – сказав Соболєв.

Він закликав усіх високопосадовців разом вимагати, щоб система була сертифікована і стала офіційним доказом для українського правосуддя, а також не подавати «в нинішню нелегітимну систему поганих прикладів».

«Ясно, що ми не можемо порушити термін у 60 днів, який написаний в законі, але також ясно, що ми не можемо чекати 60 днів, поки система нормально не запрацює. Я думаю, що з громадськістю, ТОП-журналістами, що займаються протидією корупції ми будемо особисто перевіряти кожну декларацію, яка потрапить в систему в ці дні, поки система є юридично слабкою», – сказав Соболєв.

Крім того, депутат ініціював засідання комітету з протидії корупції на 18 серпня і запросив на нього представників Національного агентства запобігання корупції, Державної служби спеціального зв’язку і захисту інформації, а також підприємства «Українські спеціальні системи».

«Ми очікуємо від них, як парламентарі, звіту чому це сталося і виправлення ситуації… Якщо цього не станеться, вся енергія нашого комітету буде сконцентрована на відповідальності тих людей, що призвели до цього саботажу», – заявив він.

Опівночі на 15 серпня систему електронного декларування запустили, як і планувалося. Як написала голова Національного агентства запобігання корупції Наталія Корчак у фейсбуці, систему запустили «без політики і без істерики», вона працює, а тепер розробникам потрібно сконцентруватися на усуненні недоліків і отримати сертифікацію».

У коментарях до цього запису директор фірми-розробника програмового забезпечення «Міранда» Юрій Новиков зауважив, що систему запустили лише в режимі тестової експлуатації, без висновку про її відповідність вимогам безпеки інформації, відтак декларації, подані в цю систему, не мають правової сили.

Активісти боротьби з корупцією назвали запуск електронної системи декларування статків посадовців без сертифікованої комплексної системи захисту інформації «фатальною помилкою».

Близько 50 тисяч найвищих посадовців, що потрапляють під відповідну статтю закону «Про запобігання корупції», при цьому мають заповнити нові електронні декларації протягом 60 днів від запуску системи.

Запровадження електронного декларування є однією з умов надання Україні безвізового режиму з ЄС та кредитів МВФ.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG