Доступність посилання

ТОП новини

Назарбаєв заявив Путіну, що Порошенко шукає компромісу щодо Донбасу


Нурсултан Назарбаєв і Володимир Путін
Нурсултан Назарбаєв і Володимир Путін

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявляє, що президент України Петро Порошенко «схиляється до пошуку компромісу» для припинення конфлікту на сході України. Назарбаєв сказав про це на зустрічі 16 серпня в Сочі з президентом Росії Володимиром Путіним. За словами президента Казахстану, «нещодавно» він мав телефонну розмову з президентом України.

Порошенко, за словами Назарбаєва, сказав, що український парламент «перешкоджає ухваленню законодавства про статус» районів Донецької і Луганської областей України, які перебувають під контролем підтримуваних Росією сепаратистів.

Путін подякував Назарбаєва за його роль посередника в поліпшенні відносин Росії з Туреччиною. Разом з тим президент Росії висловив сподівання на те, що російсько-казахстанський торговий оборот, який зменшується останнім часом, буде рости.

Назарбаєв повідомив, що до кінця року планує зустрітися з Путіним ще щонайменше п’ять разів. Нинішня поїздка президента Казахстану Назарбаєва в Сочі стала його 19 візитом до Росії з 2012 року.

На сайті президента України немає повідомлень про нещодавні розмови Порошенка і Назарбаєва. Остання така телефонна розмова, за даними сайту президента України, відбулася у січні. У відповідному повідомленні немає інформації, яку Назарбаєв озвучив 16 серпня. Йшлося лише про те, що Порошенко і Назарбаєв обговорили ситуацію на Донбасі, зокрема ініціативу української сторони щодо розгортання на окупованих територіях міжнародного миротворчого контингенту.

31 серпня 2015 року Верховна Рада попередньо схвалила президентський законопроект про зміни до Конституції щодо децентралізації, який згадує також визначені в мінських домовленостях особливості місцевого самоврядування в нині окупованих частинах Донбасу.

Із критикою децентралізації в тому вигляді, як її пропонує президент, виступають фракції Радикальної партії та «Самопомочі», а також деякі інші депутати.

Президент України Петро Порошенко раніше неодноразово заявляв, що ніякого «особливого статусу» для Донбасу проект змін до Конституції не передбачає.

XS
SM
MD
LG