Доступність посилання

ТОП новини

Кличко закликає Порошенка підтримати закон про списання заборгованості з ТКЕ


Віталій Кличко

Міський голова Києва Віталій Кличко закликає президента України Петра Порошенка все-таки ввести в дію закон про списання заборгованості з підприємств теплокомуненерго (ТКЕ).

«Я ще раз звертаюся до президента, уряду розібратися в ситуації, що склалася. Введіть у дію закон, який дозволить розблокувати рахунки підприємств. Розберіться, чому затримані державні субвенції ТКЕ, які дозволили б підприємствам покрити штрафи «Нафтогазу» за вже сплачені борги», – сказав Кличко, слова якого цитує прес-служба КМДА.

«Сьогодні складається патова ситуація: опалювальний сезон може бути взагалі зірваний. Бо закон, який би дозволив розблокувати рахунки компаній, ветований», – додав він.

За словами Кличка, підприємство «Київенерго» у зв’язку з цією ситуацією призупинило реалізацію міської програми щодо встановлення будинкових лічильників тепла.

У липні Верховна Рада ухвалила закон про списання штрафів і пені, накладених на теплокомуненерго (ТКЕ) і водоканали за прострочення плати за газ та електроенергію, що виникла через несвоєчасні розрахунки з ТКЕ та водоканалами із різниці в тарифах.

Порошенко застосував право вето до цього закону. На думку президента, виконання цього закону, з одного боку, забезпечить подальшу роботу суб’єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, а з іншого – призведе до погіршення платіжної дисципліни на ринках електричної енергії та природного газу, негативно вплине на здатність компанії «Нафтогаз України» виконувати свої зобов’язання.

За даними Адміністрації президента, станом на 10 липня 2016 року заборгованість суб’єктів господарювання, які виробляють теплову енергію, за спожитий природний газ перед «Нафтогаз України» становить 20,3 мільярда гривень.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG