Доступність посилання

ТОП новини

Турчинов: нову мобілізацію оголосять у разі «серйозного загострення на фронті»


Олександр Турчинов
Олександр Турчинов

Секретар Ради національної безпеки й оборони України Олександр Турчинов прогнозує оголошення нової хвилі мобілізації в разі «серйозного загострення на фронті».

«Лише за сім місяців 2016 року майже на 40% збільшилась кількість контрактників. Вже у другому півріччі 2016 року усі мобілізовані мають повернутися додому. Але у разі серйозного загострення на фронті нова мобілізація буде оголошена негайно. В умовах протистояння з Росією Україна не може відмовитися від призову. Потреба у підготовлених резервах є занадто великою і критичною для виживання держави», – сказав Турчинов в інтерв’ю газеті «Голос України», опублікованому на сайті РНБО.

Він наголосив, що в умовах російської агресії найвищим пріоритетом України є подальше зміцнення сектору безпеки і оборони.

За словами секретаря РНБО, Кремль стосовно України може піти за двома основними сценаріями, один з яких передбачає повномасштабну військову агресію, що «зараз є найбільш проблемною і небезпечною для самого Кремля, але до здійснення якої ЗС Росії наполегливо готуються». Інший сценарій – гібридний Турчинов вважає більш імовірним.

«Цей сценарій передбачає продовження бойових дій малої інтенсивності на Донбасі, що не виключає можливості локальних наступальних операцій російських регулярних та іррегулярних підрозділів, а також підривної діяльності на решті території України. При цьому росіяни свідомо та системно порушують Мінські угоди, постійно обстрілюючи позиції наших військ, зокрема з важкої зброї, забороненої цими угодами», – сказав секретар РНБО.

Раніше цього місяця в ефірі Радіо Свобода начальник прес-служби Генерального штабу України Владислав Селезньов заявив, що проводити сьому хвилю мобілізацію поки що не будуть. За його словами, в українській армії вистачає ресурсів.

XS
SM
MD
LG