Доступність посилання

ТОП новини

Кримський блогер: били в СІЗО, щоб відмовився від українського громадянства


Юрій Ільченко
Юрій Ільченко

Житель Севастополя Юрій Ільченко, який втік з-під арешту з анексованого Росією Криму, заявляє, що під час ув’язнення у СІЗО Сімферополя його били співробітники російських силових відомств і співкамерники з вимогою відмовитися від українського громадянства і визнати себе координатором «Правого сектора». Про це Ільченко сказав на прес-конференції в Києві 17 серпня.

«Били як співробітники, так і співкамерники, били по нирках, по голові, по хребту, щоб залишити якомога менше слідів і завдати якомога більше страждань», – сказав Ільченко.

Він додав, що один зі співкамерників розповів йому, що за «переконання» його взяти російське громадянство іншим ув’язненим пропонували скоротити термін.

За словами Ільченка, він був звільнений із СІЗО і переведений на домашній арешт 2 червня 2016 року. Після цього він вирішив тікати на материкову Україну, щоб уникнути повторного арешту за аналогічними звинуваченнями.

Ільченко стверджує, що втік, зрізавши з ноги браслет для контролю його пересувань, і подолав відстань до адмінмежі з Херсонською областю приблизно за півтори доби. Також Ільченко стверджує, що «подолав смугу, обладнану сигналізацією», і, на його думку, заміновану.

За словами Ільченка, його батько і мати, яка є інвалідом 1 групи, переїхали до нього на материкову Україну.

Власник приватної школи іноземних мов у Севастополі Юрій Ільченко був заарештований співробітниками ФСБ Росії у липні 2015 року після того, як він на своїй сторінці в інтернеті закликав українську владу до повної блокади анексованого Криму, а також до позбавлення кримчан, які отримали російські паспорти, українського громадянства. Також Ільченку ставили в провину перепост зі сторінки одного із засновників партії «Правий сектор», депутата Верховної Ради Дмитра Яроша. Його звинуватили у пропаганді міжнаціональної ворожнечі, екстремізму і сепаратизму.

З моменту арешту Ільченка про його долю не було практично ніякої інформації. Про те, що він втік з анексованого Криму на материкову Україну стало відомо 16 серпня.

XS
SM
MD
LG