Доступність посилання

ТОП новини

Протоієрей РПЦ підтримав муфтія Карачаєво-Черкесії щодо жіночого обрізання


Всеволод Чаплін
Всеволод Чаплін

Протоієрей Російської православної церкви Всеволод Чаплін підтримує голову координаційного центру мусульман Північного Кавказу, муфтія Карачаєво-Черкесії Ісмаїла Бердиєва, який виступив за обрізання «всіх жінок».

«Ай-яй-яй, яке зараз феміністичне виття почнеться щодо висловлювання муфтія Ісмаїла Бердиєва. Він сказав про свою традицію – освячену століттями і визнану більшістю жінок, що живуть у цій традиції. Чому вони не мають на неї права?», – написав Чаплін 17 серпня у Facebook.

«Чиновникам ООН, звичайно, дуже хочеться всі традиції підверстати під гуманістичний стандарт, а то і просто скасувати, особливо коли вони пов’язані з релігією і суспільним устроєм», – зазначає Чаплін.

«А ось ці слова муфтія мають загальнолюдське значення: «Жінку Всевишній створив для того, щоб вона народжувала дітей і їх виховувала». Звичайно. Фемінізм – це брехня ХХ століття», – підсумував протоієрей РПЦ.

Голова координаційного центру мусульман Північного Кавказу Ісмаїл Бердиєв виступив за обрізання «всіх жінок». У коментарі російському агентству «Інтерфакс» він пояснив, що такий крок дозволив би позбутися розпусти на Землі.

«Необхідно знизити сексуальність жінок. Якби це застосовувалося до всіх жінок, це було б дуже добре. Жінки від цього не перестають народжувати. А ось розпусти було б менше», – заявив Бердиєв.

Муфтій додав, що у деяких населених пунктах у російській республіці Дагестан обрізання практикується.

Напередодні в інтерв’ю радіостанції «Говорить Москва» Бердиєв заявив, що жіноче обрізання не становить загрози для здоров’я і не суперечить догмам ісламу. При цьому він наголосив, що ця процедура потрібна для того, щоб «обмежити зайву енергію» жінок.

Правозахисний центр «Правовая инициатива» повідомив, що у деяких віддалених районах російського регіону Дагестан дівчаткам продовжують робити обрізання, заборонене у багатьох країнах світу. За даними центру, операції в основному проводять у поганих санітарних умовах, і вони часто призводять до серйозних проблем у дівчаток і жінок. Правозахисники закликали владу Росії вирішити питання.

За оцінками дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ, близько 200 мільйонам жінок у 30 країнах світу зробили обрізання.

Термін «жіноче обрізання» застосовується до всіх процедур, що змінюють чи нівечать жіночі статеві органи без медичної причини і здійснюються з культурною, релігійною або іншою метою.

XS
SM
MD
LG