Доступність посилання

ТОП новини

Закон про амністію у 2016 році потрібен, але його треба доопрацювати – Касьянов


Юрій Касьянов

Закон про амністію у 2016 році, яка, зокрема, поширювалася на учасників бойових дій на Донбасі, потрібен, але його треба доопрацювати. Про це волонтер Юрій Касьянов сказав в ефірі проекту Радіо Свобода, Радіо «Донбас.Реалії».

«Під цей закон можуть потрапити дуже багато людей, які перебувають під слідством і які скоїли важкі злочини», – сказав він.

Касьянов вважає, що необхідно розбиратися окремо у кожній справі, зокрема, судити учасників військових дій судом присяжних, в якому будуть люди, які служили в зоні АТО, тобто люди, які озуміють особливості проходження служби у особливий період.

17 серпня президент України Петро Порошенко ветував закон щодо амністії у 2016 році. Закон, ухвалений Радою у липні, передбачав звільнення від покарання у виді позбавлення волі осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в АТО, отримали статус учасника бойових дій, обвинувачених, засуджених за вчинення злочинів, що не є особливо тяжкими, злочинами проти життя та здоров‘я особи.

Також закон передбачав звільнення від відбування покарання засуджених за умисні злочини, які не є тяжкими або особливо тяжкими, за злочини, вчинені з необережності, які не є особливо тяжкими. Зокрема, ця норма стосується осіб, які на момент вчинення злочину були неповнолітніми, жінок, вагітних на день набрання чинності законом, осіб, які мають неповнолітніх дітей, осіб, які досягли пенсійного віку.

Крім того, передбачалося звільнення з місць обмеження волі засуджених, невідбута частина покарання у яких становить менше одного року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG