Доступність посилання

ТОП новини

У Запоріжжі вшанували пам’ять жертв підриву греблі Дніпровської ГЕС


У Запоріжжі вшанували жертв підриву греблі ДніпроГЕСу, 18 серпня 2016 року

У Запоріжжі 18 серпня вшанували загиблих внаслідок підриву НКВС у 1941 році греблі Дніпровської ГЕС.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, учасники акції спустили у Дніпро поминальній вінок зі свічками.

«Починаючи з 2009 року ми постійно проводимо акції, щоб у будь-який спосіб привернути увагу до цієї події, під час якої загинули до 100 тисяч людей. Але трагедія у чому? Загинули переважно цивільні мешканці, вояки Червоної армії, а не нацисти», – розповів організатор акції, представник ВО «Свобода» Віталій Подлобніков.

18 серпня 1941 року підрозділ НКВС підірвав греблю «Дніпрогесу». Про цей підрив не попередили ні населення та установи Запоріжжя, ні населення інших міст і сіл, розташованих на берегах нижче за течією Дніпра, ні навіть командування Південного фронту, частини якого відступаючи переправлялися через Дніпро.

У результаті вибуху у греблі з’явився пролом: хвиля води з великою швидкістю пройшлася плавнями Великого Лугу, у результаті чого загинули понад 120 тисяч.

Сучасні дослідники переконані, що підстав для підриву греблі у той час не було, оскільки нацистські частини форсували Дніпро у районі Дніпропетровська та південніше Запоріжжя, а їхні основні сили підійшли до Запоріжжя лише за півтора місяці.

Упродовж 40 років радянська влада, намагаючись приховати цей факт, офіційно заявляючи, що ДніпроГЕС знищили нацисти.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG