Доступність посилання

ТОП новини

Росіянка Ісінбаєва заявила про завершення спортивної кар’єри


Олена Ісінбаєва

Дворазова російська олімпійська чемпіонка зі стрибків з жердиною Олена Ісінбаєва заявила про завершення спортивної кар’єри. Про це вона сказала 19 серпня на прес-конференції у Ріо-де-Жанейро, де проходить Олімпіада-2016.

Своє рішення спортсменка пояснила віком і обранням до комісії спортсменів Міжнародного олімпійського комітету (МОК). За правилами комісії, її члени повинні завершити спортивну кар’єру.

Під час прес-конференції Ісінбаєва назвала справедливим рішення довічно дискваліфікувати спортсменів, викритих у вживанні допінгу.

Про рішення покинути спорт Олена Ісінбаєва заявляла наприкінці липня, після того, як російських легкоатлетів усунули від Олімпіади у Ріо-де-Жанейро через скандал із вживанням допінгу у російському спорті.

28 липня Ісінбаєва висловила готовність звернутися до Європейського суду з прав людини, щоб оскаржити рішення Міжнародної федерації легкої атлетики щодо недопуску її на Олімпіаду-2016. Перед цим Міжнародна федерація легкоатлетичних асоціацій відповіла відмовою на прохання міністра спорту Росії Віталія Мутка допустити на Олімпіаду спортсменів, раніше не помічених у вживанні заборонених медикаментів.

Російські легкоатлети були дискваліфіковані після доповіді Всесвітнього антидопінгового агентства про порушення в антидопінгових лабораторіях. З документа випливає, що російські лабораторії навмисне приховували позитивні проби спортсменів на вживання заборонених препаратів, а до махінацій з аналізами була причетна ФСБ Росії.

За свою кар’єру Ісінбаєва встановила 28 світових рекордів. Вона ставала переможницею Олімпіад у 2004 і 2008 роках.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG