Доступність посилання

ТОП новини

Україна привернула увагу ООН до протиправного перебування Путіна у Криму


Володимир Путін під час нелегального перебування в українському Криму, 19 серпня 2016 року

Україна привернула увагу Організації Об’єднаних Націй до чергового неузгодженого з Києвом перебування президента Росії Володимира Путіна на території України, а саме в окупованому ним Криму, повідомила місія України при ООН.

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко зустрівся у п’ятницю з першим заступником генерального секретаря ООН Яном Еліассоном, і вони «обговорили протиправне перебування Путіна у Криму», повідомила місія у твітері.

Єльченко також привернув увагу Еліассона до концентрації російських озброєнь уздовж російсько-українського кордону, у Криму, на Донбасі, мовиться в повідомленні.

Перед тим у Києві Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з неузгодженим із українською стороною перебуванням на території України президента Росії.

«Чергове відвідання посадовою особою Російської Федерації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, які є невід’ємною частиною України, свідчить про невпинне нехтування російською стороною Статутом ООН, резолюцією Генеральної асамблеї ООН А/RES/68/262 «Територіальна цілісність України», Бакинською декларацією та резолюціями Парламентської асамблеї ОБСЄ, іншими принципами та нормами міжнародного права», – наголошено в заяві.

«Міністерство закордонних справ України неодноразово наголошувало на неприпустимості неузгоджених перебувань російських посадових осіб на суверенній території України в її міжнародно визнаних кордонах, яка включає Автономну Республіку Крим та Севастополь. Cпроби посадовців Росії інтерпретувати такі «візити» в Україну як «внутрішньодержавні поїздки» є нікчемними», – заявили в Києві.

Російському зовнішньополітичному відомству надіслано відповідну ноту протесту, мовиться в повідомленні.

Раніше у п’ятницю президент Росії Володимир Путін самовільно відвідав окупований його країною український Крим, де виступив із низкою антиукраїнських заяв. Він, зокрема, повторював твердження про нібито «спробу диверсії», яку, за його словами, планував влаштувати на півострові Київ, і звинувачував владу України у «провокаціях» і «небажанні чи нездатності виконувати мінські домовленості» про врегулювання на окупованій частині Донбасу.

Україна наголошує, що сама історія з «викриттям українських диверсантів» у Криму є провокацією з боку Росії, щоб знайти черговий привід наростити напруженість і далі відмовлятися виконувати мінські домовленості.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG