Доступність посилання

ТОП новини

Військові заявили про нову провокацію бойовиків із «самообстрілом» Кадіївки


Архівне фото: представник ОБСЄ спостерігає за російсько-сепаратистськими військами біля Кадіївки, 2015 рік
Архівне фото: представник ОБСЄ спостерігає за російсько-сепаратистськими військами біля Кадіївки, 2015 рік

В українській частині Спільного центру контролю і координації в зоні бойових дій на сході заявили про вже другу, як виглядає, провокацію російсько-сепаратистських сил із обстрілом окупованого міста Кадіївки, яке бойовики продовжують називати старою назвою «Стаханов».

Як повідомив прес-офіцер української частини СЦКК підполковник Вадим Бакай, після нових повідомлень бойовиків про обстріл Кадіївки Луганської області 18 серпня нібито Збройними силами України з артилерії калібру 122 міліметри проведений аналіз обставин події показав, що теоретично з підконтрольної Києву території обстріли могли вестися з напрямку населених пунктів Попасна, Троїцьке та Новозванівка, які є найближчими до лінії розмежування населеними пунктами на території, підконтрольній Україні, в цьому районі.

Але, зауважують українські військові, відстань від кожного з цих пунктів до Кадіївки складає не менше ніж 18 кілометрів, що значно перевищує далекосяжність артилерійських систем калібру 122 міліметри. А якщо взяти до уваги, що ефективна далекосяжність будь-якої артилерійської системи не перевищує двох третин від максимальної (на більших відстанях розсіювання сягає критичних для ефективної стрільби значень), то «факти», сфабриковані у ЗМІ ОРЛО, виглядають суцільним абсурдом», наголосив речник.

«Таким чином, випущені швидким вогнем з декількох напрямків 2–3 снаряди створюють бажану видимість обстрілу з підконтрольної Києву території, а людські жертви та руйнування – «яскраву» картинку для тиражування у ЗМІ та «промивання» мізків мешканцям ОРЛО, які стали забувати про «укрофашистів» і все частіше нагадують ватажкам НЗФ про проблеми з працевлаштуванням, пенсіями, зарплатами, комунальними послугами…» – мовиться в повідомленні.

Схожа ситуація вже сталася 2 серпня, коли в українській частині СЦКК так само внаслідок аналізу даних про обстріл Кадіївки встановили: обстріл був здійснений не з заявленої бойовиками української артилерії великого калібру, а з мінометів калібру 82 міліметри з далекосяжністю не більше ніж 4 кілометри, при цьому так само найменша відстань від місць влучання до підрозділів Збройних сил України там становить 18 кілометрів.

До цих подій Кадіївка, розташована вглибині окупованої частини Луганщини, тривалий час від стабілізації лінії фронту була спокійною з погляду обстрілів.

XS
SM
MD
LG