Доступність посилання

ТОП новини

Майже половина українців не вважають Україну «справді незалежною» – опитування


Ілюстраційне фото

Майже половина українців – близько 49 відсотків – не вважають Україну «справді незалежною державою». Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

По-справжньому незалежною Україну вважають 38 відсотків респондентів, ще 13 відсотків не визначилися.

На запитання, як би проголосували на референдумі про проголошення незалежності України, якби він відбувався зараз, 64,6 відсотка опитаних зазначили, що проголосували б «за» Акт проголошення незалежності України, 9,7 відсотка – «проти». Майже 12 відсотків не визначилися, а близько 14 відсотків зазначили, що не взяли б участь у референдумі.

41,5 відсотків респондентів зазначили, що, на їхню думку, за роки незалежності України було більше негативного, ніж позитивного. Майже 41 відсоток обрав варіант «Скільки позитивного, стільки й негативного».

Опитування тривало з 4 по 19 серпня 2016 року у 110 населених пунктах у всіх областях України, окрім АР Крим. У Луганській та Донецькій областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною. В результаті польового етапу було зібрано 2040 анкет. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG